Пасхальне послання Високопреосвященнішого Филипа, Архієпископа Полтавського і Миргородського пастирям, чернецтву, мирянам — всім вірним Полтавської єпархії Української Православної Церкви

«Неможливо людині вести життя чисте

коли вона не вірує у воскресіння»

Святитель Іоанн Златоуст

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Всечесні отці, дорогі брати й сестри!

У духовній радості вітаю вас із Світлим і всерадісним Воскресінням Христовим — Пасхою Господньою!

Життя за законами любові, за дійсним Законом Божим, і є справжнім життям, яке саме по собі є щастям, всі його плоди, всі прояви прекрасні і радісні. Як же сподобитися такому життю? Як здобувати таку радість? Ці питання тим більше актуальні, що сьогодні так багато в світі зла, ненависті, так багато руйнувань, скорботи, хвороб…

Церква з упевненістю відповідає на це питання: Лише причетність Воскресінню Христовому здатна перетворити світ. «Христос воскрес із мертвих, первісток із померлих. Як в Адамі всі вмирають, так у Христі всі оживуть» (1 Кор. 15. 20–22), — свідчить святий апостол Павло. А якщо так, то і весь світ, що вмирає від гріховної хвороби, страждає від пристрастей, тоді лише зможе стати здоровим, коли увірує у Воскресіння, і явить плоди цієї віри.

Великий подвижник давнини, преподобний Єфрем Сирін учить: «Тому хай не видаватиметься для нас солодким цей лукавий і суєтний вік, аби не сотворилися для нас гіркими той вогонь незгасний, вічний і отруйливий черв. Повстань, лінивий, і наслідуй у житті своєму Христа». А наслідування Христу і є, за апостолом Павлом, співумирання із Христом та співвоскресіння з Ним.

Тому ми, християни, так наполегливо говоримо всім і кожному: «ХРИСТОС ВОСКРЕС!», що бажаємо цими священними словами збудити душі наших ближніх і дальніх від сну, нагадати їм про радість Воскресіння, а також і про гіркоту відпадіння від Бога. Всі етичні норми нашого життя кореняться у Воскресінні; всі людські цінності містяться у Воскресінні; все добре виходить також із віри у Воскресіння. На думку святителя Іоанна Златоуста, «якби не було воскресіння: то як би могла зберегтися правда Божа?».

Ми звертаємо наше Пасхальне вітання до всіх, хто живе на нашій благословенній землі і віримо, що сила і світло Воскресіння просвітять кожного з наших братів і сестер!

Бажаю вам, улюблені, в духовній радості провести Пасхальні дні. Пам’ятайте мудрі повчання праведного Іоанна Кронштадтського: «істинно святкує воскресіння той, хто сам воскрес від мертвих справ для справ доброчесності, для віри і любові християнської, хто зневажив непомірність, розкіш і всі пристрасті». Благодать Переможця смерті хай сприяє кожному з вас, возлюблені, стати переможцями гріхів і пристрастей і, проводячи чисте життя, стати причасниками Життя Вічного!

Хай буде з вами благодать, милість, мир від Бога … у істині і любові (2 Ін. 1. 3)!

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Світле Воскресіння Христове Літо Господнє 2010, кафедральний град Полтава
Смиренний +Филип з ласки Божої архієпископ Полтавський і Миргородський молитвеник про Вас перед Воскреслим Христом