Різдвяне послання духовенству і ченцям, учителям і учням, владі і воїнству, всім православним християнам Полтавської єпархії

Прежде век от Отца Рождшемуся Божию Слову,
воплощемуся от Девы Марии, приидите, поклонимся.
(Стихира воскресна 2-го гласу на Господи, воззвах)

Возлюблені в Господі!

Віфлеємська зоря, що освітлює наш життєвий шлях, знову привела нас до убогих ясел, у яких лежить смиренне Немовля – Народжений Спаситель світу, Христос Господь. Церква закликає нас поклонитися Йому і відкрити для Нього двері нашого серця.

Наші зусилля для спасіння не можна порівняти з тим великим Даром, який Господь з любові Своєї до людини дарує нам. Бог творить наше спасіння, аби лише ми з вдячністю приймали Його жертовну любов і всі його благодіяння.

Преподобний Макарій Єгипетський свідчить: «Той, Хто створив тіло і душу, Сам приходить нині, і руйнує всяке безладдя, здійснене лукавим, усі справи його, що робляться в помислах, обновляє, відтворює небесний образ, нову творить душу… Нині істинний Спаситель – Христос приходить у сокровенність душі, і виводить її з темного Єгипту, з-під найтяжчого ярма, з гіркого рабства» (Бесіда 11, 6).

Великі милості Божі! Тож сьогодні, в день, коли в єдиному торжестві Небо і земля славлять Народженого Спасителя, і ми постараємося принести Господові скромні наші дари.

Хай кожен піднесе Богові свій дар – у тому стані, в якому перебуває, і посильний.

Багатий хай буде помірним і уникає розкоші та надмірностей – пам’ятаючи, якою смиренною була обстановка різдва Царя Небесного. Бідний хай також не сумує, а ревно послужить Христові – і його поклоніння прийме Господь, як прийняв бідних пастирів.

Хто розумний – хай схилиться до ясел Спасителя світу, як це зробили східні мудреці, і отримає благословення! Хто молодий і здоровий – хай і той поспішає до Новонародженого, і послужить Богові своєю силою.

А хто слабкий і немічний, хворий чи старий – хай знає, що і його чекає Господь. Адже не золото чи коштовності, не слава чи честь потрібні Богові – Він взискує чистого серця. А таке серце може принести в дар кожен.

У радісні Різдвяні дні хай Бог дарує всім чадам церковним мир і єдність у справах і помислах. Збережімо ж даровані нам «єдність духу в союзі миру» (Еф. 4. 3) і примножимо любов один до одного.

Зичу всім бути добрими християнами і вірними чадами Святої Православної Церкви. Хто ж відпав від церковної єдності, хай без сумнівів повернеться, і Церква, як любляча Мати, знову розкриє Своєму чадові обійми, і прийме в число обраних дітей Божих.

Хай світло Віфлеємської зорі світить кожному, направляючи на істинний шлях і ведучи до Небесної Батьківщини.

Хай примножаться для Вас благодать і мир від народженого Бога!

Різдво Христове 2007/2008 року кафедральний град Полтава
Смиренний +Филип, з ласки Божої архієпископ Полтавський і Миргородський, Ваш молитвеник перед Новонародженим Богонемовлям-Христом