Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Заява прес-служби Полтавської єпархії УПЦ щодо розповсюдження у ЗМІ недостовірної інформації — Новини Полтавської єпархії

Заява прес-служби Полтавської єпархії УПЦ щодо розповсюдження у ЗМІ недостовірної інформації

У зв’язку з провокативною інформацією, розповсюдженою у ЗМІ, щодо реакції Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа на звернення до Східних Патріархів від клірика Дніпропетровської єпархії УПЦ протоієрея Андрія Пінчука, прес-служба Полтавської єпархії заявляє наступне:

  1. У перший день війни Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій засудив збройну агресію Російської Федерації проти України, чітко назвавши її війною та каїновим гріхом. Така позиція була викладена і у Зверненні Священного Синоду УПЦ від 28 лютого 2022 року.
  2. Духовенство Полтавської єпархії УПЦ на чолі з митрополитом Филипом одноголосо підтримало позицію Блаженнішого Митрополита Онуфрія та Священного Синоду УПЦ та, в свою чергу, також засудило військову агресію Російської Федерації проти України, про що було зроблено відповідне звернення.
  3. З початком війни з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа у всіх храмах та монастирях Полтавської єпархії припинено молитовне поминання за богослужіннями імені Патріарха Московського і всієї Русі Кирила.
  4. З перших днів війни духовенство, парафії та монастирі Полтавської єпархії надають посильну допомогу українським військовослужбовцям, територіальній обороні, біженцям та вимушеним переселенцям, а при Полтавському єпархіальному управлінні створено Гуманітарний центр, у якому вже понад 2000 родин біженців та вимушених переселенців отримали гуманітарну допомогу.
  5. Після оприлюднення звернення до Східних Патріархів митрополит Филип, як настоятель Спасо-Преображенського Мгарського монастиря, звернув увагу одного з його підписантів, а саме — насельника Мгарського монастиря архімандрита Макарія (Біліневича), на те, що монаху слід зосереджуватися на молитві та покаянні, особливо у час Великого посту, а не приймати участь у різного роду дискусіях в інтернет-мережі. Це викликало неадекватну реакцію автора звернення протоієрея Андрія Пінчука, яка і була широко розповсюджена у ЗМІ.
  6. Нагадування монаху, що його першочерговим обов’язком є піст і молитва — не може вважатися тиском чи погрозами.
  7. Вважаємо, що всі актуальні питання Церковного буття знайдуть своє вирішення на Помісному соборі УПЦ, який може бути скликаним Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм у належний час.
  8. Закликаємо ЗМІ утриматися від розповсюдження провокативної та недостовірної інформації щодо УПЦ та не сіяти розбрат і ворожнечу на релігійному грунті серед громадян України, особливо в теперішній, надзвичайно важкий для України час.

Закликаємо всіх до молитви за перемогу України та утвердження миру в нашій державі.

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ

Поделиться

You may also like...

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *