АНОНС. Архієрейська вечірня з чином прощення

10 березня, в Неділю Сиропусну, о 18.00, відповідно древньому благочестивому звичаю Православної Церкви, Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський завершить вечірнє богослужіння з чином прощення в Свято-Макарівському кафедральному соборі міста Полтави.

Чин прощення з’явився в монастирському житті єгипетських ченців. Перед початком Великого посту, щоб підсилити подвиг молитви і підготуватися до світлого свята Пасхи, ченці розходилися по пустелі на всі сорок днів посту. Не всі з них поверталися назад. Тому, розходячись, ченці просили один в одного прощення за всі свідомі, і несвідомі образи, як перед смертю та самі від душі прощали всіх. Кожен розумів, що їх зустріч напередодні Великого Посту може виявитися останньою. Для того і існував чин прощення – щоб бути примиреним і прощеним з усіма і – завдяки цьому – з Самим Богом. З часом ця традиція перейшла в богослужіння всієї Церкви.  

Запрошуємо всіх православних християн Полтави прийняти участь в богослужінні та попросити прощення один в одного, аби з чистою душею розпочати свій великопісний шлях.

Ще більше інформації на нашій сторінці Facebook.

Також запрошуємо відвідати наш YouTube-канал.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *