Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ФИЛИПА, АРХІЄПИСКОПА ПОЛТАВСЬКОГО І МИРГОРОДСЬКОГО духовенству, чернецтву й усім вірним чадам Полтавської єпархії Української Православної Церкви 2012 року – Новини Полтавської Єпархії

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ФИЛИПА, АРХІЄПИСКОПА ПОЛТАВСЬКОГО І МИРГОРОДСЬКОГО духовенству, чернецтву й усім вірним чадам Полтавської єпархії Української Православної Церкви 2012 року

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОГО ФИЛИПА,
АРХІЄПИСКОПА ПОЛТАВСЬКОГО І МИРГОРОДСЬКОГО
духовенству, чернецтву й усім вірним чадам Полтавської єпархії
Української Православної Церкви

Всечесні отці, боголюбиві ченці та черниці,
возлюблені у Христі брати і сестри!
Моя Богом дарована полтавська паство!

Від усієї душі з глибоким почуттям Пасхальної радості сердечно вітаю вас із великим, усепереможним і життєстверджуючим святом Світлого Христового Воскресіння! У цю світлозарну і спасительну ніч шлю вам, мої дорогі, разом із Пасхальним цілуванням вічно нове, що веселить душу, привітання:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Світло Христового Воскресіння — це не просто красивий зворот мови. Це реальність, що змінює життя. У Пасхальному торжестві ніч гріха й рабства своїм пристрастям поступається місцем дню, що не знає заходу. Смерть і Воскресіння Христові — це перемога Любові Божої, яка звільнила нас від гріха й смерті, яка змінила весь хід людської історії.
Воскресіння Христове — це основа нашої віри. Воно є тією першою, найважливішою, великою істиною, сповіщенням якої апостоли починали свою проповідь. Але при цьому вони говорять про Воскресіння Христове не як про подію лише в Його житті, але й у житті тих, хто прийняв Пасхальне благовістя, — бо «Дух Того, Хто воскресив із мертвих Іісуса, живе у вас» (Рим. 8, 11). Незвичайність того, що відбулося з Христом, у тому, що смерть Його і Воскресіння «діє в нас» (2 Кор. 4, 12). Як Хресною Христовою смертю звершено очищення гріхів кожного з нас, так Його Воскресінням даровано кожному з нас вічне життя. А тому кожен християнин може і повинен сказати: найголовніша подія в моєму житті відбулася в Єрусалимі, «за Понтія Пілата» …
У світлі Христового Воскресіння ми по-іншому бачимо наше життя, і всі, навіть буденні, події набувають нового значення і глибокого змісту. Немає вже темряви й безвиході, немає порожнечі. Життя має смисл, і його видно в тому Світлі, яке сьогодні яскраво сяє з Живоносного Гробу Господнього.
Вірю, що це святе Світло, що виходить від Христа, Яке «просвітлює кожну людину» (Ін. 1, 9), освітить і освятить душі й серця всіх тих, хто живе на благословенній Богом Полтавській землі. Вірю, що тільки дією цього Божественного Світла, а не штучними зусиллями ззовні, буде відновлено єдність Святої Церкви і подолано болючий розкол, який терзає Тіло Христове. Вірую, що Божественне Світло просвітить, наставить і напоумить керівників, поставлених Богом для справ управління народного і турботи про кожного з громадян. Вірую, що саме Світло Воскресіння допоможе всім нам, забувши взаємні претензії і розбрат, з любов’ю обійняти один одного, щоб єдиними устами і єдиним серцем славити Воскреслого Христа, щоб спільними зусиллями будувати наш спільний дім — Україну.
А тому й слова найбільшої радості — ХРИСТОС ВОСКРЕС! — я хочу сказати зараз кожному: і віруючим, які в пості й молитві провели Святу Чотиридесятницю, і тим, хто в цю Пасхальну ніч вперше прийшов у храм, і тим, хто не вірує в Бога. Хай знає кожен: «ХРИСТОС ВОСКРЕС! — і пекло позбавлене влади; ХРИСТОС ВОСКРЕС! — і пали демони; ХРИСТОС ВОСКРЕС! — і радіють ангели; ХРИСТОС ВОСКРЕС! — і торжествує життя; ХРИСТОС ВОСКРЕС! — і мертвого ні одного немає у гробі. Бо Христос, воскреслий з мертвих, — «первісток серед покійних» (1 Кор. 15, 20).
Сяє нині нам всечесна Пасха! І у відкритих небесах ми бачимо величний сонм святих, які радіють вічною радістю з Воскреслим Христом. Серед них — рідні та близькі нам Полтавські святителі Афанасій і Василій, Мгарські преподобномученики й іще незліченний лик небожителів, які моляться за нас, грішних. Бачачи їхні подвиги і споглядаючи їхню славу, наслідуйте їхню віру! Знайте, що з такими захисниками, під Покровом Божої Матері, Яка являла і являє нам знаки Своєї милості, ми — непереможні!
Бажаю всім священикам і дияконам, монахам і монахиням, інокам й інокиням, благочестивим мирянам Полтавської землі благодатної Божої допомоги на всі дні! Бажаю вам зростати духом, бути християнами не на словах тільки, але й самим життям!
Благодать Господа нашого Іісуса Христа, і любов Бога Отця, і причастя Святого Духа хай буде з усіма вами! (2 Кор. 13, 13)

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

Смиренний

+ ФИЛИП,
милістю Божою архієпископ Полтавський і Миргородський,
ваш богомолець перед Воскреслим Христом

Пасха Христова,
2012 від Втілення Бога Слова,
Кафедральний град Полтава

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ