Представники Полтавської єпархії взяли участь в ХІV Міжнародній науково-практичній конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи»
З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 18 жовтня 2022 року в Актовій залі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (корп. №45) відбулось відкриття ХІV Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи».
Після закінчення пленарного засідання XIV Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин-сучасність-перспективи» робота наукового форуму продовжилась на 7-х секціях.
З благословіння Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, ректора Полтавської місіонерської духовної семінарії, голови Відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства при Священному Синоді Української Православної Церкви в роботі конференції взяв участь керівник Паломницького відділу Полтавської єпархії, магістр богослов’я, аспірант КДА, викладач ПМДС Сахно Володимир Вікторович з доповіддю на тему: «Діяльність єпископа Іоанна (Смірнова) як засновника Полтавського церковного історико-археологічного комітету» на секції «Історія Церкви та богословської освіти: джерела, історіографія, нові наукові дискурси».
Також, Вололимир Вікторович разом з учасникими та гостями ХІV Міжнародної науково-практичної конференції відвідав виставку присвячену ювілеям: 150-річчю Церковно-археологічного кабінету та 30-річчю відновлення Київської духовної академії.
В онлайн режимі через програму «Zoom», студент 4 курсу богословсько-місіонерського відділення Полтавської місіонерської духовної семінарії Жильченко Микита виступив з доповіддю «Чернече життя в творах преподобного Паїсія (Величковського)» на секції «Преподобний Паїсій (Величковський) та Григорій Сковорода крізь призму православної аскетики та в контексті епохи Просвітництва (до 300-ліття з дня народження)».
На секціях очно та дистанційно виступили 75 доповідачів, серед яких представники духовних навчальних закладів Української Православної Церкви, представники світських вищих навчальних закладів з України та з-за кордону, викладачі і студенти Київських духовних шкіл.