Преосвященніший єпископ Веніамін взявучасть у роботі круглого столу, присвяченого пам’яті прп. Паїсія Величковського

30 листопада – 1 грудня 2019 року, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, на території Православного духовно-просвітницького і соціально- благодійного центру «Ковчег» при парафії преподобної Параскеви Сербської с. Лишня Макарівського району Київської області пройшов щорічний науково-богословський форум «Відродження чернечих традицій ісихазму преподобним Паїсієм Величковським і його духовними спадкоємцями».

На захід прибули делегації з Румунії та Молдови. Представники румунської делегації привезли жезл прп. Паїсія, який зберігається у Ново-Нямецькому ставропігійному монастирі.

На запрошення організаторів та з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа у роботі форуму взяв участь вікарій Полтавської єпархії, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін.

30 листопада у храмі преподобної Параскеви Сербської було звершено Божественну літургію. Богослужіння очолив Високопреосвященніший митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, якому співслужили Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін, Преосвященніший єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, благочинний Бишівського округу архімандрит Філарет (Єгоров), клірики Київської єпархії та гості у священному сані.

Далі відбувся круглий стіл присвячений пам’яті прп. Паїсія Величковського – видатного афонського подвижника, церковно-культурного діяча і письменника, який залишив незабутній слід в духовності та культурі України, Греції, Росії, Румунії та Молдови.

У ході роботи круглого столу Преосвященніший єпископ Веніамін виступив з доповіддю на тему: «Основи старозаповітнього досвіду особистої молитви в ракурсі християнського ісихазму: пророк Давид і преподобний Паїсій Величковський».

Також на засіданні було обговорено наступні теми:
1. Український, румунський і грецький церковно-культурний діяч прп. Паїсій Величковський.
2. Школа та учні прп. Паїсія Величковського на Афоні, Балканах і в Центрально-Східній Європі.
3. Прп. Паїсій Величковський і Київська духовна академія.
4. Спадщина прп. Паїсія Величковського і його вплив на відродження православного богослов’я, чернецтва і старецтва.
5. Сучасне осмислення спадщини прп. Паїсія Величковського і перевидання його праць.

Захід покликаний стати майданчиком для обміну досвідом, вивчення і популяризації спадщини прп. Паїсія Величковського, а також історії та впливу ісихазму та Афону в розвитку духовності, культури, філософії, мистецтва і літератури народів Центрально-Східної Європи.

Організатори форуму: Міжнародний інститут афонської спадщини, Бишівське благочиння Київської єпархії Української Православної Церкви, Наукова бібліотека ім. Михайла Максимовича Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Православний духовно-просвітницький і соціально-благодійний центр «Ковчег», Кафедра славістики Ясського університету ім. Олександра Іоанна Кузи (Ясси, Румунія), Науково-дослідний центр вивчення історії релігії та Церкви ім. архієпископа Лазаря (Барановича) Національного університету «Чернігівський колегіум», Вищі Свято-Володимирські православні богословські курси.

Ще більше інформації на наших сторінках Facebook і Instagram.

Також запрошуємо відвідати наш YouTube-канал.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *