Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Різдвяне послання Високопреосвященнішого Филипа, Архієпископа Полтавського і Миргородського всечесним пастирям, боголюбивому чернецтву, побожним мирянам всім вірним Полтавської єпархії Української Православної Церкви Різдвяне послання Високопреосвященнішого Филипа, Архієпископа Полтавського і Миргородського всечесним пастирям, боголюбивому чернецтву, побожним мирянам всім вірним Полтавської єпархії Української Православної Церкви Різдвяне послання Високопреосвященнішого Филипа, Архієпископа Полтавського і Миргородського пастирям і чернецтву, вчителям і учням, владі та воїнству, всім православним християнам Полтавської єпархії Української Православної Церкви Різдвяне послання духовенству і ченцям, учителям і учням, владі і воїнству, всім православним християнам Полтавської єпархії Різдвяне послання 2007 Різдвяне послання 2005 Різдвяне послання 2004 Різдвяне послання 2003 Різдвяне послання 2002 – Новини Полтавської Єпархії

Різдвяне послання Високопреосвященнішого Филипа, Архієпископа Полтавського і Миргородського всечесним пастирям, боголюбивому чернецтву, побожним мирянам всім вірним Полтавської єпархії Української Православної Церкви Різдвяне послання Високопреосвященнішого Филипа, Архієпископа Полтавського і Миргородського всечесним пастирям, боголюбивому чернецтву, побожним мирянам всім вірним Полтавської єпархії Української Православної Церкви Різдвяне послання Високопреосвященнішого Филипа, Архієпископа Полтавського і Миргородського пастирям і чернецтву, вчителям і учням, владі та воїнству, всім православним християнам Полтавської єпархії Української Православної Церкви Різдвяне послання духовенству і ченцям, учителям і учням, владі і воїнству, всім православним християнам Полтавської єпархії Різдвяне послання 2007 Різдвяне послання 2005 Різдвяне послання 2004 Різдвяне послання 2003 Різдвяне послання 2002

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Високопреосвященнішого ФИЛИПА,
Архієпископа Полтавського і Миргородського
духовенству, чернецтву, всім вірним чадам
Полтавської єпархії Української Православної Церкви

«Слово стало плоттю і перебувало між нами,
повне благодаті й істини» (Ін. 1, 14)

Возлюблені у Господі отці, брати і сестри!

З глибоким почуттям духовної радості, від щирого серця, сповненого найвищих переживань, вітаю вас, дорогі мої, з нинішнім великим святом – Різдвом по плоті Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа!
Сьогодні радіють і звеселяються серця всіх віруючих людей; радіють і звеселяються в усвідомленні того, що в цю священну і спасительну ніч заради нас, людей, і ради нашого спасіння в плачевну земну юдоль приходить Спаситель світу. Приходить для того, щоб зруйнувати перешкоду між Творцем і творінням, покладену гріхопадінням, і дарувати оновленому людству Вічне життя і радість богоспілкування. Син Божий став Людиною, щоб людина могла стати сином Божим. У Своєму втіленні Бог віддає світу Самого Себе безроздільно і без залишку. У цьому виявляється акт найвищої Любові, яка не шукає свого, але заради іншого жертвує собою.
У піснеспівах богослужінь Свята Церква називає Різдво Христове таємницею, явленою Богом людству у Втіленні Сина Божого, бо “днесь Бог на землю прийшов, і людина на Небеса зійшла”; порівнює пришестя Христа Спасителя з сяйвом Світла Божественного, яке просвітило все творіння; Церква оспівує Христове Різдво, називаючи його “великим і преславним чудом”, бо “народжує Діва Творця всіх”, бо днесь “зруйноване… засудження Адамове, рай нам відкрився” і відтепер “царює Христос на віки!”
У дні святкування Різдва Господа і Спасителя нашого Церква Христова закликає нас до благочестивих роздумів і добрих справ. Преподобний Єфрем Сирін каже: «Це день, в який посланий нам дар, якого ми і не просили, то чи справедливо було б, якби ми відмовили своїм братам, які волають до нас і просять у нас милостині? Це день, в який розверзлися двері неба нашими молитвами; пристойно було б, якби ми зачинили двері тим, хто просить у нас прощення образ чи полегшення лиха?.. Саме Божество втілилося в людську природу, щоб ця природа прагнула всього святого». Святкуючи всерадісно Різдво, не забудемо ж у ці світлі дні й про знедолених братів і сестер наших – сиріт, вдів, старих, бездомних, бідних. Хай кожен протягне до них руку допомоги, нагодувавши і одягнувши, подавши милостиню, створивши хай найменше добро по силі своїй, принісши і в їхні стражденні душі світло Різдвяної зірки.
Дорогі моєму серцю всечесні пастирі й чада церковні! Святкуючи Різдво Христове, ми підносимо в цей великий день хвалу й подяку Господу і Спасителю нашому за милості, даровані в минулому році, який особливо запам’ятається нам двома подіями. Це торжество з нагоди річниці прославлення у лику святих нашого Небесного покровителя та заступника перед Богом святителя Афанасія Полтавського, а також перше святкування на честь Собору всіх святих землі Полтавської, наших славних чудотворців, явлених нам і не явленних, але відомих Богу.
Сьогодні ми просимо благословення Господнє на рік прийдешній, вигукуючи разом із великим подвижником преподобним Єфремом Сиріним: “У цей день Твій, Господи, рясно вилий на нас щедроти Твої!” У наступному році ми також готуємося відзначити кілька значущих церковних дат: 290-річчя з дня народження нашого святого земляка, подвижника вселенського значення – преподобного старця Паїсія Величковського, і 15-річчя прославлення в лику святих полтавського священномученика Василія (Зеленцова).
Дорогі отці, брати й сестри! Знову й знову від усього серця, з любов’ю у Господі вітаю кожного з вас зі світлим, сповненим істинно царственої величі святом – Різдвом Христовим!
Преподобний Єфрем Сирін, звертаючись зі смиренним і в той же час радісним, светозарним проханням до Господа в день Святого Різдва, говорить до Нього: “Прийми нині глас молитви нашої і про що молимо словом, зверши справою!” Хай буде так по молитвах і трудах наших. Я ж усім серцем бажаю, щоб милість Божа супроводжувала кожного з вас, дорогі мої, на всіх шляхах життя вашого.

Смиренний

+ Ф И Л И П,

милістю Божою архієпископ Полтавський і Миргородський,
ваш богомолець перед Новонародженим Богонемовлям

Різдво Христове 2011/2012
Кафедральний град Полтава
Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ