Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Перша в цьому році Літургія Передосвячених Дарів – Новини Полтавської Єпархії

Перша в цьому році Літургія Передосвячених Дарів

17 березня 2021 року, в середу першої седмиці Великого посту, Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип звершив у Свято-Макаріївському кафедральному соборі м. Полтави першу в цьому році Літургію Передосвячених Дарів.

 

Його Високопреосвященству співслужили ключар собору протоієрей Миколай Довганич та соборне духовенство.

За богослужінням були піднесені посилені молитви про припинення епідемії коронавіруса і про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

Літургією Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірянам пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній літургії – свт. Василія Великого або свт. Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів апостольських приємників і затверджена Правилами Лаодикійского і Трулльского соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного Канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці, як до часу строгого поста і покаяння.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *