Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Презентація книги «Церковні школи Полтавської єпархії (губернії) (кінець XVIIІ — початок XX ст.)» (+ВІДЕО) – Новини Полтавської Єпархії

Презентація книги «Церковні школи Полтавської єпархії (губернії) (кінець XVIIІ — початок XX ст.)» (+ВІДЕО)

9 вересня 2021 року в Управлінні Полтавської єпархії Української Православної Церкви відбулася презентація книги «Церковні школи Полтавської єпархії (губернії) (кінець XVIIІ — початок XX ст.)».

У даній науковій монографії на основі кількох тисяч документальних актів з архівосховищ Санкт-Петербурга і Полтави розглядається історичний шлях церковнопарафіяльної шкільної справи Полтавської єпархії, яка на той час територіально збігалася з однойменною губернією.

Слід зазначити, що досліджувати історію церковних шкіл виявилося непросто. Головна проблема — дефіцит джерел як друкованих, так і архівно-рукописних. Церковно-історичних документів, що висвітлювали б цю галузь вітчизняної історії, збереглося дуже мало. У радянські часи не надто переймалися збереженням документальної спадщини Православної Церкви, а тому у державному архіві Полтавської області збереглося лише кілька десятків церковно-шкільних документів.

У зазначений історичний період народна освіта відбувалася у закладах як світських, так і церковних. До світських належали земські та народні школи, міські училища, а до церковних — церковно-парафіяльні школи. Саме історії їх розвитку на теренах Полтавщини присвячене дане дослідження.

Дослідження та видання книги було здійснено авторським колективом у складі: Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа; доктора історичних наук, професора, завідувачки кафедри педагогіки та суспільних наук Полтавського університету економіки і торгівлі, члена Національної спілки краєзнавців України Петренко Ірини Миколаївни та кандидата історичних наук Перерви Володимира Степановича.

Видання адресоване педагогам, історикам-науковцям, священнослужителям, педагогам, краєзнавцям, студентам, музейним працівникам та всім,кому не байдужа історія Православної Церкви, освіти й культури.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *