День пам’яті святителя Миколая Чудотворця 

22 травня 2023 року, в день святкування перенесення мощей святителя Миколая з Мир Лікійських в Барі, Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський очолив Божественну Літургію в Свято-Миколаївському соборі м. Горішні Плавні.

Його Високопреосвященству співслужили вікарій Полтавської єпархії, віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященніший архієпископ Новосанжарський Веніамін, прес-секретар Полтавської єпархії протоієрей Миколай Довганич, викладачі семінарії в священному сані та духовенство міста.

За Богослужінням були піднесені сугубі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Ми просимо у Бога милості українському народу, щоб Господь зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після запричастного вірша протоієрей Георгій Коваленко звернувся до віруючих зі словом проповіді.

Після закінчення Божественної літургії був звершений Хресний хід навколо храму, після якого Архіпастир звернувся до парафіян зі словом настанови та благословив усіх.

Також у цей день відбувся випускний акт у Полтавській місіонерській духовній семінарії.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *