День святкування Горбанівської ікони Божої Матері та собору Полтавських святих

12 жовтня 2023 року, в день святкування Горбанівської ікони Божої Матері та собору Полтавських святих, Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип звершив Божественну літургію у Полтавському Богородицькому Горбанівському монастирі.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук, благочинний Полтавського районного округу протоієрей Олександр Антонюк, прес-секретар Полтавської єпархії протоієрей Миколай Довганич, благочинні єпархіальних округів, духовенство єпархії, міста Полтави та клірики обителі.

На Малому вході, чергової ієрархічної нагороди, права служіння Божественної літургії з відкритими Царськими вратами до Херувимської пісні, був удостоєний насельник Мгарського чоловічого монастиря ієромонах Вікентій (Залюбовський).

За Богослужінням молилася настоятелька обителі ігуменя Ангеліна з сестрами монастиря та настоятелька Хрестовоздвиженського жіночого монастиря ігуменя Мастридія з сестрами обителі.

Піснеспіви Божественної літургії виконував архієрейський хор під керівництвом протодиякона Георгія Лінда.

За Богослужінням були піднесені сугубі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Ми просимо у Бога милості українському народу, щоб Господь зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після запричасного вірша проповідь виголосив ігумен Афанасія (Бідний).

За старанні труди на благо Святої Церкви благодійники та активні прихожани монастиря були нагороджені Архієрейськими грамотами.

Після завершення Божественної літургії відбувся Хресний хід довкола храму.

На завершення Владика звернувся до вірних з архіпастирським словом і благословив усіх.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *