День святкування Мгарської ікони Божої Матері

1 жовтня 2023 року, в Неділю 17 після Пятидесятниці, день святкування місцевошанованої Мгарської ікони Божої Матері, Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип звершив Божественну літургію в Мгарському Спасо-Преображенському чоловічому монастирі.

З благословіння Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, в пам’ять спочилих захисників і захисниць України, перед літургією була об’явлена хвилина мовчання.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук, благочинний монастиря архімандрит Никанор (Лагутін), прес-секретар протоієрей Миколай Довганич, помічник благочинного монастиря ігумен Герман (Шуплєцов), братія обителі в священному сані та Полтавське духовенство.
За Богослужінням були піднесені сугубі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.
Ми просимо у Бога милості українському народу, щоб Господь зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.
На Малому вході настоятель Петро-Павлівського храму села Кротовщина Великобагачанського благочинія протоієрей Василій Іванічко був удостоєний чергової ієрарічної нагороди, права служіння в митрі.
Піснеспіви Божественної літургії виконав архієрейськими хор під керівництвом протодиякона Георгія Лінда.
Після запричасного вірша проповідь виголосив протоієрей Борис Кондрат.
Після Богослужіння був звершений Хресний хід до каплиці у якій знаходиться місцешанована Мгарського ікона Божої Матері. Насамкінець Високопреосвященніший Владика привітав віруючих зі святом та благословив усіх.
Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *