ДИТЯЧЕ ПАЛОМНИЦТВО ДО ПОЧАЄВА

22-24 вересня 2023 року, з благословення Високопреосвященнійшого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, вихованці недільної школи при Свято-Макаріївському кафедральному Соборі, на чолі з ключарем храму протоієреєм Миколаєм Довганичем та керівником Паломницького відділу Полтавської єпархії Володимиром Сахно, звершили паломництво до Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Розпочалося паломництво з Свято-Покровського жіночого монастиря столиці. Юні паломники помолилися перед мощами засновниці обителі – преподобної Анастасії Київської, та преподобної Софії. Багато хто з дітей уперше у своєму житті відвідували цю святу обитель, а тому з особливою цікавістю знайомилися з історію святого місця та щиро дивувалися вмінню монахинь зберігати зовнішню та внутрішню тишу монастиря, який розташувався посеред великого міста.

Дорогою до Почаєва паломники відвідали також Покровський Гощанський жіночий монастир на Рівненщині. Там полтавці підкріпившися смачною трапезою і послухавши розповідь монахині про історію обителі, вирушили далі.

Почаївська Лавра кожному, а особливо тому, хто тут вперше, залишає враження на все життя. У суботу та неділю діти молилися за лаврськими богослужіннями, вклонялися святиням, побували в печерці преподобного Іова, а найбільш відчайдушні купалися в цілющому джерелі на честь праведної Анни поблизу Почаєва. Приємною несподіванкою для дітей було відвідування зоопарку, який знаходиться у Свято-Духівському монастирі – скиті.

В неділю паломники молилися за Божественною Літургією та приступили до Святого Причастя в Троїцькому Соборі Лаври. Дорогою додому вони відвідали Корецький жіночий монастир. Повернулись до Полтави пізно ввечері. Стомлені, але щасливі вони назавжди пам’ятатимуть прекрасні дні, проведені у святих місцях серед своїх друзів.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *