Паломницька подорож до Почаївської Лаври

13-15 листопада 2023 року, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, група духовенства та вірян Полтавської єпархії звершила паломництво до Свято-Успенської Почаївської Лаври.

Першою зупинкою стала Свято-Покровська голосіївська пустинь у м. Києві. Тут паломники вклонилися чесним мощам прп. Олексія Голосіївського та іншим святиням обителі, а також відслужили заупокійну літію біля могили блаженної монахині Аліпії (Авдєєвої). Пізно ввечері цього ж дня прибули до Почаївської Лаври.

14 листопада полтавські паломники молилися за братською полуношницею в Успенському соборі Лаври, після якої вклонилися чудотворній Почаївській іконі, та за Божественною літургією в печерному храмі преподобного Іова Почаївського, де вклонилися святим мощам преподобних Іова та Амфілохія Почаївських.

У цей же день прочани відвідали Богоявленський Кременецький монастир. Тут, у соборі обителі, вклонилися чудотворному образу Скорботної Богоматері та помолилися біля могили митрополита Волинського і Кременецького Олексія (Громадського), яка знаходиться на монастирському подвір’ї.

Далі паломники попрямували до Скиту святої праведної Анни Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря. Тут молилися в храмах обителі, приклалися до Хреста та Євангелія, які належали преподобному Амфілохію Почаївському, охочі мали можливість скупатися у святому джерелі праведної Анни.

У Свято-Духівському Почаївському скиту прочани вклонилися шанованим іконам Пресвятої Богородиці “Іверській” та “Скоропослушниці”, часткам святих мощей угодників Божих, а також кожен зміг одягти на себе хрест-вериги, що належали преподобному Нікіті Стовпнику Переяславському. Повертаючись до Лаври, відвідали монастирське кладовище, де спочивають шановані почаївські подвижники.

Ввечері цього дня полтавські паломники молилися за вечрнім богослужінням в Почаївській Лаврі, а по його закінченню духовенство співслужило Наміснику обителі Високопреосвященнішогому митрополиту Почаївському Володимиру за соборним читанням акафісту преподобному Іову Почаївському.

15 листопада, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Почаївського Володимира, полтавські священики співслужили за Божественною літургією в Свято-Успенському соборі.

Після завершення Божественної літургії полтавці ще раз вклонилися чудотворній Почаївській іконі Пресвятої Богородиці та мощам преподобних Іова і Амфілохія Почаївських та, дякуючі Богові за Його великі та щедрі милості, вирушили до Полтави.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *