Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Паломництво до Мгарського Спасо-Преображенського монастиря – Новини Полтавської Єпархії

Паломництво до Мгарського Спасо-Преображенського монастиря

27 травня 2023 року,  з благословіння Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського,  діти недільної школи Свято-Макаріївського кафедрального собору разом з духовенством, викладачами та батьками здійснили подорож по святих місцях Полтавщини.

 

Спершу паломники відвідали напівзруйнований храм Різдва Христового у с. Вергуни. Місце, де колись звучала молитва, збиралися сотні вірян, зараз перетворилося у руїни. Діти допитливо і з цікавістю оглядали залишки розпису та архітектуру будівлі, а на завершення візиту, трепетно, заспівали колядку “Добрий вечір тобі”, щоб ця церква знову почула ту різдвяну радісну звістку, яка багато років тому лунала на храмове свято.

Мгарська обитель зустріла співами павичів. Діти та дорослі із захопленням познайомилися з жителями пташиного лазарету. Ігумен Герман провів пізнавальну екскурсію монастирем, розповів про історію та святих, пов’язаних з цим місцем.

Підкріпившись смачною монастирською трапезою, паломники хресним ходом зі співами молитов вирушили до скиту.

Там отець Герман продовжив свою розповідь про відродження обителі та її теперішнє життя.

Діти виявили бажання допомогти братії по господарству. З радістю замітали, загрібали, доглядали клумби та складали дрова. У нагороду їх пригостили смачним монастирським морозивом.

Перед Всенічним бдінням діти піднялися на дзвіницю, де монахи показали майстер клас із мистецтва церковного передзвону. Також всі охочі змогли спробувати себе в ролі дзвонарів.

Потім паломники помолилися за вечірнім богослужінням і ввечері повернулися додому.

 

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *