Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Паломництво до святинь Чернігівщини – Новини Полтавської Єпархії

Паломництво до святинь Чернігівщини

5-6 лютого 2022 року, з благословення Високопреосвященнійшого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, відбулось паломництво до святинь Чернігівщини, організоване Паломницьким відділом Полтавської єпархії.

Багато слів можна сказати про цей прекрасний край, славний своєю дивовижною історією. Ще більше можна сказати про святині, перед якими цими днями мали змогу молитися полтавські паломники. Але найкраще буде, коли кожен читач цього тексту знайде у своєму житті частинку вільного часу і присвятить його справжньому відпочинку для душі – паломництву!

Отож, знайшовши сили та можливості, зранку 5 лютого група віруючих полтавців прибула до Свято – Троїцького Густинського жіночого монастиря, який свого часу (до початку ХХ століття) підпорядковувався Полтавській єпархії. Після Божественної Літургії та смачної монастирської трапези одна з монастирських черниць провела для паломників екскурсію, де познайомила з історією монастиря, а також історією відомих родів, представники яких знайшли вічний спочинок у монастирській усипальниці.

Тут і Рєпніни, і Волконські, і Горленки (нащадки гетьмана України Данила Апостола та предки святителя Іоасафа Білгородського).

Наступним пунктом подорожі став Чернігів. Місто князів Олега, Давида, Ростислава та інших. Місто, де в далекому ХІ столітті на дереві явилась чудотворна ікона Богородиці. Місто, яке прославили відомі святителі Феодосій та Філарет та преподобний старець Лаврентій. Саме до них і приїхали полтавські паломники, а вони, в свою чергу, ніби і чекали їх. В Соборі перед полтавцями відкрили мощі цих трьох святих угодників, що справило неабияке враження! Дивні діла Твої Господи!

За вечірнім богослужінням полтавці молилися в Єлецькому монастирі в історичному центрі Чернігова, а потім з центру колись княжого міста попрямували в маленьке село Вересоч, де в монастирі на честь преподобного Лаврентія їх вже чекали матушки.

Ранок 6 лютого полтавські паломники розпочали Божественною Літургією в цьому ж монастирі. Морозний зимовий недільний ранок, душевний спів сестринського хору, Літургія, за якою майже всі паломники причастилися Святих Христових Таїн, смачна трапеза – це те, чим зустрів Вересоч. А далі був Ніжин – одна з гетьманських столиць України. До сьогодні в місті зберігається особливий колорит і атмосфера ще, мабуть, ХІХ століття, якщо не раніше…

Мандруючи вулицями міста (під час пішої екскурсії між 2-ма монастирями та Кафедральним Собором), в деяких паломників склалося враження, що зараз з-за рогу виїде карета і кучер повезе їх вглиб віків…

Але цього не сталося, і відвідавши історичні храми та помолившись біля мощей преподобної Смарагди полтавці вирушили додому.

Ось так пройшли ці незабутні 2 дні! Це, до речі, наше перше паломництво на Чернігівщину, і Дай Боже, не останнє!

Тому, слідкуйте за нашими новинами, і долучайтеся до майбутніх поїздок!

Разом буде цікаво!

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *