Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського – Новини Полтавської Єпархії

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

Високопреосвященнішого Филипа,

митрополита Полтавського і Миргородського

до всечесного духовенства, боголюбивого чернецтва та

православних християн Полтавської єпархії

Української Православної Церкви

Всечесні отці, боголюбиві ченці та черниці,

Дорогі брати та сестри!

Моя возлюблена та Богом дарована Полтавська паство!

У невимовній духовній радості звертаюся до вас із вічно радісним і світлим вітанням: ХРИСТОС ВОСКРЕС! У цих словах основа та вінець Православної віри. Вони — невичерпне джерело Християнської надії. Вони є причиною та натхненням для нашої любові.
Сьогодні ми святкуємо не просто перемогу над смертю, ми тріумфуємо знищення, або іншими словами – смерть смерті. Воскресіння Христове — запорука нашого Вічного Життя з Христом, яке починається від Святого Хрещення, бо всі, хто христилися у Христа, помирають для гріха і живуть Христом. «Вже не я живу, а живе в мені Христос» (Гал. 2:20), – каже Святий Апостол Павло. А Христос – Переможець смерті, отже, і ми безсмертні з Ним. «Усі ми, що христилися в Христа Ісуса, у смерть Його хрестилися… як Христос воскрес із мертвих славою Отця, так і нам ходити в оновленому житті… Якщо ж ми померли з Христом, то віримо, що й житимемо з Ним» (Рим. 6:3-4,8 ).
У світлі Христового Воскресіння ми по-іншому бачимо наше життя, і всі, навіть буденні, події набувають нового значення і глибокого змісту. Немає вже темряви та безвиході, немає порожнечі. Життя має сенс, і він відкривається нам у тому світлі, яке сьогодні яскраво сяє з Живоносного Гробу Господнього.
Кожен із нас, заради яких постраждав Христос, по-особливому близький один до одного. Ми всі, незалежно від віку та статі, освіти та соціального стану, є братами та сестрами у Христі. Ми – діти Божі, і тому маємо любити ближнього чистою та жертовною любов’ю, як і Христос полюбив нас (Ін. 13: 34).
Сьогодні ми бачимо, якими жахливими наслідками може обернутися поділ світу на ворожі табори. Ми знаємо із власної історії, а нещодавно ще раз переконалися, наскільки страшною є війна. З любов’ю прошу всіх вас у дні свят особливо молитися за мир в Україні та у всьому світі, за єдність українців та нашого суспільства!
Улюблені у Господі отці, брати та сестри, мої духовні чада! Звернімося до Воскреслого Господа зі словами подяки за кожен день нашого нового життя — життя у Христі Ісусі. Дякуймо Вічному Богу за безцінний дар Життя Вічного!
Нелегкий період свого історичного буття переживає сьогодні наша Свята Українська Православна Церква – Церква Боголюбивого Українського народу. Проте, допоки ми в Церкві – ми з Богом, а допоки ми з Богом – ми безсмертні. І я зараз нагадую всім про Вічність та безсмертя. Нагадую, щоб кожен, залишивши земний клопіт, знайшов у собі сили зробити рішучий крок до Вічного Життя — до нашого Бога і Господа Ісуса Христа, Спасителя світу. Двері Царства Божого відчинені, і нас чекає Цар Небесний, з милості якого ми запрошені бути причасниками цього Царства. Почуємо ж Божественний поклик, відгукнімося на нього!
Саме тому так переможно звучить і звучатиме на віки віків всепереможне: ХРИСТОС ВОСКРЕС! Ми непереможні, бо з нами Переможець – Христос! Ми – вічні, бо нас спас від тліну та смерті Творець віків – Христос! Ми діти Божі, бо Син Божий воскрес для нас!
Ми радіємо вічною досконалою радістю (Ін. 17:13), і ми переконані, що ця радість, джерелом якої є Сам Спаситель, буде надихати нас нині і повсякчас на християнське благочестиве життя, добрі справи, любов та терпіння.
Щиро вітаю всіх вас, дорогі отці, брати та сестри, зі Святом свят та Торжеством із торжеств. Вітаю, і знову говорю:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

 

Смиренний,

+ ФИЛИП,

МИТРОПОЛИТ ПОЛТАВСЬКИЙ І МИРГОРОДСЬКИЙ

ваш молитовник перед Всемилостивим Богом 

Пасха Христова, 2023 р.,
Кафедральний град Полтава

 

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *