ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського

Всечесні отці, боголюбиві ченці і черниці,

возлюблені у Христі брати і сестри!

Моя Богом дарована полтавська паство!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Ці святі слова про Воскресіння нашого Господа наповнюють наші серця благоговінням та радістю. Звершивши нелегкий,  але спасительний подвиг Великого посту, ми з трепетом зустрічаємо Святу Пасху. Сьогодні ми свідчимо про незбагненне для людського розуму: після трьох днів перебування в обіймах смерті Христос знову з’явився Своїм учням, а разом з ними — й усім нам, живим. При зустрічі з Воскреслим Спасителем жони-мироносиці та апостоли спочатку переживали сумніви та страх, а один з них, святий Фома, навіть побажав вкласти свої пальці в рани на тілі Вчителя, щоб переконатися в Його реальності та, впевнившись, вигукнув: «Господь мій і Бог мій!», на що у відповідь почув слова, звернені також і до всіх нас: «Ти повірив, тому що побачив Мене; Блаженні, що не бачили й увірували!» (Ін. 20:29).

Свята Церква через століття донесла до нас Живоносне євангельське вчення і разом з ним пасхальну звістку. Сам Воскреслий Господь закликає до себе душі людські, спраглі вічного життя і спасіння. Подія Воскресіння — це не лише історичний факт, але й дійсність особистого буття кожної людини, якому Іісусом Христом дарована можливість подолання смерті через прилучення до вічності в Царстві Небесному. Як сказано у преподобного Симеона Нового Богослова: «воскресіння Христа є власне наше воскресіння!»

Воскресіння Христове стало наслідком любові Творця до Свого творіння. Тому й ми маємо сповнитися любові до свого Творця та один до одного. Саме ця любов здатна привести наші душі до воскресіння, знищити ненависть та злобу, зруйнувати перепони й середостіння поміж людьми. Лише за цієї умови ми зможемо стати справжніми дітьми Божими.

Світла радість Воскресіння Христового поєднується сьогодні з твердою надією на перемогу правди та світла у нашому житті. Торжество цієї перемоги необхідне нам завжди й особливо в нинішній непростий час, коли наше суспільство переживає безліч труднощів у соціальній, економічній та політичній сферах. Нелегкі часи переживає і наша Свята Українська Православна Церква. Розколи, які були нанесенні Тілу церковному декілька десятиліть тому, не припинилися і ця рана продовжує кровоточити. Однак у світлі Воскресіння Христового ми віримо, що істина восторжествує і ми всі єдиними устами й єдиним серцем будемо славити Воскреслого Христа Життєдавця. У ці пасхальні дні ми з особливою ревністю молимо про це Господа. Нині ми знову протягуємо руку нашим розділеним братам та закликаємо до благословенної єдності у лоні канонічної Української Православної Церкви та під омофором єдиного законного та визнаного Світовим Православ’ям Київського Первосвятителя — Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Возлюблені у Господі все чесні отці, дорогі брати та сестри! Сердечно вітаю всіх вас з великим і радісним святом Світлого Христового Воскресіння. Хай просвітить Воскреслий Господь розум наш світлом розуму Святого Євангелія, душу — любов’ю Хреста Свого, серце —чистотою словес Своїх, щоб здійснювати нам свій життєвий шлях, постійно повчитися в істинах Його спасительної віри, зберігаючи поміж собою братську любов у Христі Іісусі.

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

 

+ Смиренний Филип,

милістю Божою митрополит Полтавський і Миргородський,

ваш богомолець перед Воскреслим Христом

Пасха Христова

літа Господнього 2019,

кафедральний град Полтава

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *