Послання до випускників 2007 року

Дорогі браття й сестри!

Сердечно вітаю вас із закінченням навчання! Відтепер кожен із вас вступає у новий етап життя. Ви, закінчивши школу, вступатимете до ВУЗів, боронитимете Батьківщину в лавах Війська, працюватимете на благо рідного краю, використовуючи отримані знання в різних галузях науки, техніки, господарства.

Безперечно, ви — майбутнє України. І від вашого старання, наполегливості та натхнення залежить, якою буде рідний край: багатим чи злиденним, розвинутим чи відсталим. Ви вже нині закладаєте підґрунтя наступних віків.

І перед вами в цьому складному світі постане багато спокус та складнощів. Розбещені звичаї «світу цього» покличуть декого поставити на меті власне збагачення за будь-яку ціну; іншим заманеться, наслідуючи приклад занадто «спритних» ділків, нашвидко зробити капітал та ім’я на горі чи проблемах ближніх.

І скоро перед вами може постати вибір: як чинити і що робити? Чи йти з іншими, чи всупереч моді та звичаям? Чи приглушити власне сумління дзвоном монет, а чи виконати свій обов’язок, послухавши голосу совісті? Чи бути чесним, чи догодити сильнішому та впливовішому?

Тут саме важливо пам’ятати про Закон Божий і норми християнської моралі. Який би рівень та напрямок освіти ви не отримали, моральні постулати однакові для всіх і назавжди: повага і любов до ближнього, неприйняття неправди та крадіжки, благородство й честь. Саме тому я звертаюся до вас, шановні випускники, з нагадуванням про моральні норми християнства, які виховали нас як народ, які створили історичне обличчя України. Пам’ятайте про них і живіть ними!

Будьте живими і активними членами Святої Христової Церкви, прилучайтеся до її Святих Таїнств, які є джерелом життя вічного. Саме належність до Церкви — таємничого Тіла Христового — живитиме вас, надаватиме сил і натхнення у будь-якій творчості.

Любіть свій Край і людей, які живуть на цій родючій і гостинній землі. Працюйте для блага України, примножуючи ті таланти, які вам вручив Бог.

Пам’ятайте також, що навчання ваше не закінчується із здобуттям атестату чи диплому — кожен із нас є учнем у великій школі Життя, а найвищим Учителем і Наставником і ній є Сам Бог — Творець і Промислитель всього сущого. Пізнавайте закони життя, науки, а найперше вчіться бути Людьми — такими, якими хоче нас Бачити Господь!

Сердечно бажаю вам, любі мої, успіхів у вашій роботі і навчанні!

Боже благословення хай завжди буде разом із Вами!

+Филип, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький, Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехизації та місіонерства Української Православної Церкви