Святкове богослужіння Навечір’я Богоявлення

Прес-служба Полтавської єпархії повідомляє, що 18 січня 2020 року, у день Навечір’я Богоявлення, Високопреосвященнійший Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський, звершив Божественну літургію та чин великого освячення води в Свято-Макаріївському кафедральному соборі міста Полтави.

 

Його Високопреосвященству співслужили ключар собору протоієрей Миколай Довганич та соборне духовенство.

Під час Літургії була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та про єдність Православної Церкви.

Після завершення Літургії Високопреосвященнійший митрополит Филип звершив у храмі чин великого освячення води і окропив усіх присутніх великою агіасмою під спів тропаря свята Богоявлення.

 

У святвечір, після Літургії, в усіх храмах здійснюється Велике освячення води. Водосвяття називається Великим через особливу урочистість обряду, наскрізь пройнятого спогадом євангельських подій, що стали не тільки прообразом таємничого омивання гріхів, але і дійсним освяченням самого єства води через занурення в неї Бога у плоті. Вода ця називається великою агіасмою (з давньогрецької – святиня). Під впливом Єрусалимського статуту, з 11 – 12 століття водосвяття відбувається два рази – і у святвечір, і безпосередньо у день свята Богоявлення. Освячення в обидва дні проходить однаковим чином, тому вода, освячена у ці дні, нічим не відрізняється.

Наприкінці богослужіння Владика привітав паству зі святом та благословив усіх.

 

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *