У Лютенській громаді провели в останню путь Захисників України

8 листопада 2023 року, благочинний Гадяцького округу протоієрей Ігор Цебенко у співслужінні духовенства благочинія звершили чин відспівування Захисників України Віталія Деркача та Ігоря Солов’я.

Під Авдіївкою загинули майже одночасно — 49-річний солдат Віталій Деркач та 26-річний солдат Ігор Соловей. Ігор загинув 31 жовтня, Віталій — 1 листопада.

Обоє були не корінними лютеньчанами: Віталій народився у Плішивці, а Ігор — у Гребінці, але все своє свідоме життя чоловіки прожили у селі, яке стало для них рідним. Навчалися в одній школі — Лютеньській. Після закінчення школи Ігор навчався у місцевому Гадяцькому вищому професійно-аграрному училищі, де здобув фах електрогазозварника, працював у підприємців села.

Віталія Деркача та Ігоря Солов’я призвали на військову службу під час мобілізації в один день — 24 лютого 2023 року. Обоє служили в полтавському окремому 407-му стрілецькому батальйоні.

Віталій Деркач народився у сім’ї вчителів. Як і батьки, Віталій Деркач також обрав собі фах вчителя — у 1995 році закінчив Харківський державний інститут фізичної культури, де здобув фах викладача-тренера з футболу та вчителя фізкультури. Першою роботою Віталія Деркача стала Гадяцька юнацька спортивна школа, де він працював тренером. Й майже 20 років — із 1995 по 2014 рік працював учителем фізичної культури у Лютенській школі.

Але справжньою легендою місцевого спорту Віталій Деркач став на футбольному полі — він був капітаном лютенської футбольної команди “Старт”. Прийшовши у команду ще до юнацького складу, приносив перемоги лютенській команді й в основному складі.

Вічна пам’ять.

Прес-служба Полтавської єпархії УПЦ.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *