ВІДКРИТТЯ ПРАВОСЛАВНОЇ КУЛЬТУРНО-ПРОСВІТНИЦЬКОЇ ВИСТАВКИ САКРАЛЬНОГО ЖИВОПИСУ РОБІТ СТУДЕНТІВ ІКОНОПИСНОЇ ШКОЛИ ІМЕНІ ПРЕПОДОБНОГО ПОРФИРІЯ КАВСОКАЛИВІТА

1 грудня 2023 року, напередодні дня пам’яті покровителя іконописної школи при Полтавській Місіонерській Духовній Семінарії преподобного Порфирія Кавсокаливіта, у Виставковій залі міста Горішні Плавні відбулось урочисте відкриття Православної культурно-просвітницької виставки сакрального живопису робіт студентів Іконописної школи імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта. В цьому році виставка відбулася під гаслом: «О, КОЛИ Б ЗМОГА ПИСАТИ ТАК САМО БАГАТО, ЯК І МИСЛИТИ!» (Г. Сковорода)

У вітальному слові віцеректор архієпископ Новосанжарський Веніамін закликав приєднатися до досвіду Григорія Савича в пошуку не лише горизонтальної складової – широти освіті, але й вертикалі – екзистенціальної відповіді “навіщо я-ми прийшли в цей світ?” і “що надзвичайного та доброго можу зробити саме я?”. Владика нагадав, що фразеологізм “вічний студент” в самому позитивному сенсі з’явився та закріпився в нашій культурі саме завдячуючи Григорію Сковороді, хто постійно чередував теорію з практикою і навчання перетворилося майже в перманентний процес. Впевнений, що студенти – творці запропонованих полотен, продовжать своє вдосконалення, а всі, хто з городян відвідає дану експозицію” здадуть залік професору” Григорію Савичу, який з утвердженням звертається до нас з центральної картини виставки: “Все минає, але любов після всього остається!”.
Серед почесних гостей на виставці були присутні міський голова Дмитро Геннадійович Биков та начальниця відділу культури Ірина Іванівна Зеленська, робітники культури та митці.

Прес-служба ПМДС.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *