Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Відкриття виставки “Майстерні художників” в пам’ять мистецтвознавиці Любові Брагілєвої – Новини Полтавської Єпархії

Відкриття виставки “Майстерні художників” в пам’ять мистецтвознавиці Любові Брагілєвої

10 травня 2023 року, у Горішніх Плавнях відкрили виставку “Майстерні художників” в пам’ять мистецтвознавиці Любові Брагілєвої.

З благословіння Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, її відвідали Високопреосвященніший архієпископ Новосанжарський Веніамін, викладачі та студенти Іконописної школи імені преподобного Порфирія Кавсокалівіта, що при Полтавській Місіонерській Духовній Семінарії.

Високопреосвященніший владика виступив на відкритті виставки з вітальним словом: «Шановні брати і сестри, Христос воскрес! Мабуть кращого часу ніж святкування воскресіння з Пасхи до Вознесіння, й часу природної весни для виставки присвяченої пам’яті Любов Романівни не може бути. Вона вміла, і як священнослужитель можу відповідально сказати, що вміє в дану мить і удосконалюється далі поряд з Господом нашим, бачити розквіт там де нам здається руйнування. Пройшовши повз представлених робіт й побачивши різноманіття напрямів, образів, і іконописний факультет Полтавської семінарії також представив свої роботи, впевнено можна відчути скільки добрих й талановитих людей наш загальний друг з таким звучним ім’ям – Любов, зібрала, поєднала й надихала. Цим її дар не вичерпувався. Я особисто не маю ніяких особливих мистецьких дарів, але частина моїх філософських наукових чи публіцистичних статей має фрагменти ДНК її думок. Таким досить безмежним був її інтелектуальний й сердечний внутрішній скарб.

Бетховен доводив, що справжній художник позбавлений марнославства, бо він дуже добре розуміє, що мистецтво невичерпне. Я завжди буду зупинятися в розгадці перед її феноменом натхнення оточуючих, примирення різноспрямованих і священного мовчання перед тайною.

В грецькій давній культурі було таке поняття як геній, яких на Сході називали янголами. Іноді їм, усвідомлюючи їх роль, дякували. Я дякую вам, шановні брати і сестри – митці, ми дякуємо Любов Романівні разом, цією чудовою виставкою за її роль в житті міста і кожного окремо. І я впевнений, що не буде кращого подарунку їй на майбутнє, якщо ми всі такі різні залишимося в повазі, мирі і… Любові, бо мистецтво, як і світ – невичерпні».

 

 

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *