Вікарій Полтавської єпархії провів публічний лекторіум

25 квітня 2024 року в Культурному центрі центральної міської бібліотеки м. Горішні Плавні вікарій Полтавської єпархії, віцеректор Полтавської Місіонерської Духовної Семінарії Високопреосвященніший архієпископ Новосанжарський Веніамін провів публічну лекцію на тему: «Мозаччо. Той, ким захоплювався да Вінчі».

Владика Веніамін розповів слухачам лекторію про художника, який «у сфері образотворчого мистецтва разом із Брунуллескі у сфері архітектури, та Донатело у сфері скульптури, зробили поворот від зворотної перспективи до лінійної, від пихатості інтернаціональної готики до реалістичної людської природи. Багатьом віруючим людям це здається деяким заземленням сакрального мистецтва, тоді як спасіння світу відбулося завдяки влюдненню Сина Божого, а отже, лише у синтезі духовного і фізичного й з’являється повнота розуміння та радості в нашому світі. Це здається малозначним фактом, що зацікавлює лише фахівців вузького профілю, у той час, як розписи храмів України, в яких мирно співіснує та гармонізує нас як іконописний канон, так і академічний малюнок, є ще одним доказом користі різних художніх напрямів».

Владика розповів про особливості характеру і значні роботи Томмазо Гвіді, відомого нам під прізвиськом «Мозаччо», який на жаль рано пішов з земного світу у світ Вічний: розписи капели Бранкаччі, «флорентійську» Трійцю, Пізанський поліптих, скрині «касоне» та таці для породіллі.

Лектор зауважив, що Мозаччо залишився в історії чи не єдиним художником, розписи якого приходив аналізувати да Вінчі, не вимовляючи критики, але характеризуючи його як того, хто сміливо, не озираючи, йшов «у слід своєї природи».

Прес-служба Полтавської єпархії.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *