Викладачі та студенти Іконописної школи ПМДС продовжують розпис храму в Дніпропетровській єпархії

Викладачі та студенти Іконописної школи імені преподобного Порфирія Кавсокаливіта, яка діє з благословіння Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа при Полтавської місіонерської духовної семінарії Української Православної церкви продовжують працювати над розписами храму на честь святителя Спиридона Триминфунтського міста Дніпра.

На минулому тижні викладачі та студенти Полтавської духовної семінарії під керівництвом Заровного Кирила Сергійовича монтували полотна з іконописними зображеннями в притворі храму.

Програма розпису. Верхній регістр присвячений подіям з життя Пресвятої Богородиці. Зображені сцени: “Різдво Богородиці”, “Введення Діви Марії в Храм”, “Благовіщення”, “Стрітення Господнє” та “Успіння”.

На західній частині стелі знаходиться композиція “Апостол Фома приймає пояс Богородиці” –продовження сцени Успіння Пресвятої Богородиці.

На східній частині стелі зображена композиція
«Спаситель Благе Мовчання» – рідкісний образ, на якому Господь зображений як одна з іпостасей Святої Трійці до Свого земного втілення.

В нижньому регістрі містяться фігури святих, обраних настоятелем спільно з прихожанами, а також декоративні елементи.

Цілісності та завершеності надають зображення з імітацією мармуру розміщені внизу, по периметру притвору і стрічки орнаменту між регістрами.

21 квітня 2024 року, в Неділю 5-ту Великого посту, прп. Марії Єгипетської, після Божественної літургії святителя Василія Великого настоятель храму протоієрей Дмитро Сороковий, звершив освячення іконописних зображень в притворі.

За Богослужінням молились студенти Полтавської духовної школи.

На проповіді було висловлено подяку всім, хто взяв участь в оздобленні храму. Під кінець проповіді викладач ПМДС Заровний Кирило Сергійович, на прохання настоятеля , коротко розповів про концепцію розпису, та символіку зображень у притворі.

Прес-служба Полтавської єпархії.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *