Братія Мгарського монастиря піклуються про травмованих птахів
З благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, настоятеля Мгарського Спасо-Преображенського чоловічого монастиря братія обителі багато років поспіль опікуються травмованими птахами.
Минулої зими монахи виходили і випустили на волю трьох травмованих лелек.
В обителі також є і безліч інших птахів. Братія монастиря з гумором називають їх “насельниками-старожилами”. Митрополит Філіп розповідає: “З пташником все склалося якось само собою. В обитель місцеві жителі приносили ранених птахів. Ми їх вигодовували і виходжували, а далі вони просто залишалися тут жити.
Якщо їх випустити, то вони загинуть, бо інстинкту полювати у них вже немає. Особливо це стосується орлів. У монастирі їх три види – беркут, могильник і орлан білохвостий “.
Більшість пернатих, які живуть в монастирі, занесені до Червоної книги. Тут є сови, сич, павичі, фазани.
Братія обителі вважають, що монастирські пташники – це прекрасна традиція. Адже птиці нагадують про первозданну красу Божого світу і про втрачений Райський сад. Але разом з тим, пташник з рідкісними видами птахів – прекрасний привід запросити людей в обитель, і споглядаючи творіння, почати з ними розмову про Творця. Так що птахи в обителі мимоволі виконують ще й місіонерську роботу.