Митрополит Филип звершив читання першої частини Великого покаянного канону

15 березня 2021 року, в понеділок першої седмиці Великого посту, Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип звершив читання першої частини покаянного канону преподобного Андрія Критського в Хрестовоздвиженському жіночому монастирі міста Полтави.

За Богослужінням молилася настоятелька монастиря ігуменя Мастридія з сестрами обителі.

Також в цей день Високопреосвященніший Митрополит Филип звершив читання покаянного канону у Свято-Макаріївському кафедральному соборі.

Після спільної молитви Архіпастир звернувся зі словом проповіді та благословив усіх.

Великий покаянний канон Андрія Критського читають на самому початку Великого посту – чотири частини в перші чотири дні – і в середу ввечері п’ятого тижня Великого посту.

У каноні Андрія Критського 250 пісень (тропарів). Кожен тропар завершується приспівом з псалма: «Помилуй мя, Боже, помилуй мя». Текст канону пронизаний почуттям каяття за гріхи і охоплює події всього Старого завіту: від гріхопадіння Адама і Єви до земного життя Ісуса Христа. Причому старозавітні і новозавітні сюжети переломлюються тут через почуття людини: оповідання йде від першої особи.

Розлука з Богом і туга за Ним; відчуття, що ти беззахисний перед гріхом; розуміння, що тільки праведне життя і щира молитва до Господа може тебе врятувати … По Андрію Критському, у нас є єдина можливість повернутися в рай і знову з’єднатися з Богом – покаяння.

 

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *