Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Хрещення Господнє – Новини Полтавської Єпархії

Хрещення Господнє

19 січня 2022 року, у день Свята Богоявлення, Хрещення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа Високопреосвященніший Филип, Митрополит Полтавський і Миргородський, звершив Божественну літургію та чин великого освячення води в Свято-Макаріївському кафедральному соборі міста Полтави.

Його Високопреосвященству співслужили клірики собору.

За богослужінням були піднесені посилені молитви про припинення епідемії коронавіруса і про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

Піснеспіви Божественної літургії виконав архієрейський хор під керівництвом протоієрея Олега Приходько.
Проповідь виголосив протоієрей Григорій Кузяков.

Після завершення Літургії Високопреосвященніший митрополит Филип звершив у храмі чин великого освячення води і окропив усіх присутніх великою агіасмою під спів тропаря свята Богоявлення.

Наприкінці богослужіння Владика привітав паству зі святом та благословив усіх.

Хрещення Господнє від святого Іоанна Предтечі описує євангеліст Матфей словами: «І, охрестившись, Ісус вийшов зразу ж з води, — і ось розкрилися Йому небеса, і побачив Іоан Духа Божого, Який сходив, мов голуб, і спускався на Нього» (Мф. 3:16). У цей час почувся голос Божий з неба: «Це є Син Мій Улюблений, в Ньому Моє благовоління» (Мф. 3:17). Таким чином Бог, єдиний по природі та троїчний в іпостасях, явив Себе світу, через що свято Хрещення має назву Богоявлення.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *