120-річчя освячення Макаріївського кафедрального собору м. Полтави

26 травня 2024 року, в день пам’яті перенесення мощей святого преподобномученика Макарія, Переяславського і Канівського чудотворця, Високопреосвященніший Филип, митрополит Полтавський і Миргородський очолив Божественну Літургію в Свято-Макаріївському кафедральному соборі м. Полтави, який в цей день відзначає своє престольне свято.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук, благочинний Полтавського міського округу протоієрей Іоанн Корнієнко, благочинний Полтавського районного округу протоієрей Олександр Антонюк, ключар собору протоієрей Миколай Довганич та духовенство Полтави.

Піснеспіви божественної літургії виконували архієрейські хори під керівництвом протоієрея Олега Приходько, протодиякона Георгія Лінда та зведений хор духовенства Полтави під керівництвом протодиякона Михаїла Костенка.

За Богослужінням були піднесені сугубі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Ми просимо у Бога милості українському народу, щоб Господь напоумив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після Богослужіння відбувся Хресний хід навколо храму із ковчегом з частиною святих мощей преподобномученика Макарія.

Насамкінець Високопреосвященніший Владика звернувся зі словами подяки до духовенства та мирян за спільну молитву та привітав усіх зі святом.

З нагоди 30-річчя священицької хіротонії клірик собору протоієрей Василій Цьолка був нагороджений орденом преподобних Антонія і Феодосія Печерських, а регент архієрейського хору протоієрей Олег Приходько – Благословенною грамотою Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *