Священник Полтавської єпархії взяв участь в щорічних зборах військового духовенства Української Православної Церкви

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, 8-9 лютого у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулися щорічні збори священнослужителів, які відповідають за духовно-пастирську опіку вірних УПЦ військовослужбовців, правоохоронців, а також особового складу інших силових структур України в єпархіях Української Православної Церкви.
З 8 по 9 лютого 2022 року, з благословіння Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, керівник єпархіального відділу ​​​​​​по взаємодії зі Збройними силами України протоієрей Олександр Дроздов взяв участь в в щорічних зборах військового духовенства Української Православної Церкви.
8 лютого 2023 року, перед початком зборів в Академічному Свято-Воскресенському храмі пам’яті загиблих та ветеранів Афганістану (Афганський храм) була звершена Божественна літургія, яку очолив Голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин. Протоієрей Олександр Дроздов співслужив митрополиту Августину за Божественною літургією.
Збори очолив митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, голова Синодального відділу УПЦ із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України.
Цього ж дня у актовій залі Лаври відбулося відкриття зборів, де було оприлюднено Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія до учасників щорічних зборів військового духовенства Української Православної Церкви.
Під час дводенної конференції, організованої Синодальним відділом із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, розглянули нагальні питання щодо підтримки захисників України.
У зверненні, адресованому учасникам зборів, Предстоятель Української Православної Церкви висловив вдячність пастирям, які звершують духовно-пастирську опіку військових у зоні бойових дій, шпиталях, займаються волонтерською діяльністю.
Предстоятель звернув увагу, що унікальний досвід, отриманий капеланами у сучасних умовах, потребує нового аналізу та осмислення.
Голова Синодального відділу із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України митрополит Августин (Маркевич) у своїй доповіді зазначив, що незважаючи на обмеження для капеланів УПЦ в можливостях належного здійснення душпастирських обов’язків як в тилу, так і на фронті, Українська Православна Церква з перших днів війни долучилася до підтримки захисників України.
Владика підкреслив, що священники різних єпархій та студенти духовних шкіл Української Православної Церкви протягом року дев’ять разів масово здавали кров для забезпечення банку крові, необхідної при лікуванні поранених захисників. Було відспівано близько тисячі українських воїнів, що віддали своє життя, захищаючи Україну.
Митрополит Августин звернув увагу, що одним із важливих напрямів роботи військового духовенства є психологічна допомога і реабілітація військовослужбовців, які повернулися із фронту, членів їх сімей, а також духовна реабілітація поранених, які перебувають на лікуванні в медичних закладах.
За ініціативи Синодального відділу із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України єпархіями Української Православної Церкви протягом року звершувався хресний хід з частками мощей 30-ти святих воїнів та іншими святинями. Окрім мощей святих воїнів для молитовного вшанування у різні єпархії священники військового відділу привозили ікону Покрова Богородиці з часткою Її омофору та ікону святителя Миколая з часткою його мощей.
Владика відзначив священників, яких за активну допомогу військовим було нагороджено грамотами та іншими відзнаками Збройних Сил України.
Заступник голови Синодального відділу із взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями протоієрей В’ячеслав Яковенко поділився досвідом духовно-гуманітарних поїздок у зону бойових дій.
Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *