Актовий день Полтавської місіонерської духовної семінарії

12 лютого 2020 року, в день пам’яті Собору Вселенських учителів і святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого, в семінарському храмі освяченому на їх честь, було звершено урочисте архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята та Актового дня Полтавської місіонерської духовної семінарії.

Божественну літургію звершив Ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип.

Його Високопреосвященству співслужили віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Преосвященніший єпископ Новосанжарський Веніамін, благочинний Горішньоплавнівського округу, духівник протоієрей Георгій Граб, проректор з виховної роботи протоієрей Ростислав Денисюк, прес-секретар Полтавської єпархії протоієрей Миколай Довганич, викладачі, випускникі та гості у священному сані.

Перед початком Божественної літургії Владика Филип звершив чин постригу в чтеців над студентами 4-го курсу богословсько-місіонерського факультету, які в цьому навчальному році залишають стіни рідної alma mater. Кожен із них був одягнений в малу фелонь, яка свідчить про поставлення чтеця на першу ступінь священної ієрархії, а також прочитав уривок з Апостольських послань, в знак готовності прийняти апостольське служіння.

Після запричасного віршу проповідував протоієрей Олександр Носенко.

Під час богослужіння була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та про єдність Православної Церкви.

Піснеспіви богослужіння виконувалися двома хорами ПМДС – чоловічим під управлінням Гети А.Г. і мішаним під управлінням Будим О.В.

Після завершення Божественної літургії Високопреосвященніший митрополит Филип звернувся до пастви із архіпастирським словом, у якому закликав віруючих твердо триматися Православної віри та завжди залишатися вірними Православній Церкві.

Також Владика Ректор в благословення за старанні труди на славу Святої Православної Церкви, вручив Архієрейські грамоти та благословив усіх.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *