Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Актовий день Полтавської місіонерської духовної семінарії – Новини Полтавської Єпархії

Актовий день Полтавської місіонерської духовної семінарії

12 лютого 2022 року, в день пам’яті Собору Вселенських вчителів та святителів Василя Великого, Григорія Богослова та Іоанна Золотоустого, в семінарському храмі освяченому на їх честь, було здійснено урочисте архієрейське богослужіння з нагоди престольного свята та Актового дня Полтавської місіонерської духовної семінарії.

Божественну літургію звершив Ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Високопреосвященніший митрополит Полтавський та Миргородський Филип.

Його Високопреосвященству співслужили віце-ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії Високореосвячений архієпископ Новосанжарський Веніамін, благочинний Горішньоплавнівстконо округу, духовник семінарії протоієрей Георгій Граб, проректор з виховної роботи протоієрей Ростислав Денисюк, прес-секретар Полтавської єпархії протоієрей Миколай Довганич, випускники і гості у священному сані.

Перед початком Божественної літургії Владика Филип здійснив чин постриг у читців над студентами 2-го курсу регентського факультету, які цього навчального року залишають стіни рідної alma mater. Кожен із них був одягнений у малу фелонь, яка свідчить про постанову в читця на перший ступінь священної ієрархії, а також прочитав уривок з Апостольських послань, на знак готовності прийняти апостольське служіння.

На малому вході чергових ієрархічних нагород були удостоєні викладачі семінарії, протоієрей Сергій Яблуновський та священик Павел Рудь були нагороджені права носіння хреста з прикрасами.

За богослужінням були піднесені посилені молитви про припинення епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу за життя та здоров’я хворих.

Після запричасного вірша проповідував протоієрей Анатолій Боярчук.

Під час богослужіння були вознесені сугубі молитви про мир в Україні та про єдність Православної Церкви.

Піснеспіви богослужіння виконувалися двома хорами ПМДС — чоловічим під керуванням Олексія Ільченка та змішаним під керуванням Будим О.В.

Після закінчення Божественної літургії Високопреосвященніший митрополит Філіпп звернувся до пастви з архіпастирським словом.

Також Владика Ректор в благословення за старанну працю на славу Святої Православної Церкви вручив Архієрейські грамоти викладачам духовної школи: протоієрею Павлу Рудю, Сергію Івановичу Горбаню та Олені Володимирівні Будим.

З Благословення Блаженнішого митрополита Київського та всієї України Онуфрія за заслуги перед Українською Православною Церквою та з нагоди 70-річчя від Дня Народження Рибальченка Людмила Леонідівна була удостоєна ордена святої рівноапостольної княгині Ольги.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *