Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Делегація Румунської Православної Церкви відвідала Полтаву у день пам’яті прп. Паїсія Величковського – Новини Полтавської Єпархії

Делегація Румунської Православної Церкви відвідала Полтаву у день пам’яті прп. Паїсія Величковського

28 листопада 2019 року, у день пам’яті святого уродженця Полтави – прп. Паїсія Величковського, Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филипп звершив Божественну літургію в Полтавському Хрестовоздвиженському монастирі, в якому знаходиться ковчег із часткою мощей прп. Паїсія.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук, делегація Румунської Православної Церкви на чолі з ігуменом Нямецького монастиря (Румунія) архімандритом Венедиктом, благочинні та духовенство Полтавської єпархії.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні та єдність Православної Церкви.

Після завершення Божественної літургії Високопреосвященніший митрополит Филип звернувся зі словами вітання до архімандрита Венедикта та членів делегації Румунської Православної Церкви.

У свою чергу архімандрит Венедикт подякував митрополиту Филипу за запрошення відвідати Полтаву та зазначив, що для братії Нямецького монастиря велика радість мати можливість молитися на батьківщині прп. Паїсія Величковського.

Архімандрит Нямецького монастиря прп. Паїсій Величковський народився в 1722 році в Полтаві у родині священика. В 17 років вступив до Любечського монастиря, звідки вирушив спершу до Молдови, а потім – на Святу Гору Афон, де заснував Ильїнський скит. На Святій Горі прп. Паїсій починає робити переклади на церковно-слов’янську мову творів святих отців. Це стало головною справою його життя.

У 1763 році старець Паїсій разом із послідовниками вирушає до Молдови і оселяється у монастирі Драгомирна. Через деякий час преподобний переселяється у монастир Секул, а пізніше – в монастирь Нямець.

Чернече братство прп. Паїсія налічувало близько тисячі чоловік 23-х національностей.

Помер старець Паїсій 28 листопада 1794 року у Нямецькому монастирі та був похований у головному храмі обителі.

Святі мощі прп. Паїсія Величковського були обрітені у 2013 році . Священний Синод Румунської Православної Церкви прийняв рішення, що їх частки не будуть роздаватися по храмам та монастирям. Виключення було зроблено лише для чотирьох місць: Ільїнського скита на Святій Горі Афон, заснованого святим Паїсієм, монастирів Драгомирна та Секул, у яких преподобний був ігуменом, та батьківщини святого – м. Полтави.

 28 листопада 2016 року Високопреосвященніший архієпископ Ясський, митрополит Молдови та Буковини Феофан доставив до Полтави ковчег з часткою мощей прп. Паїсія Величковського. Відтоді святиня постійно перебуває в Полтавському Хрестовоздвиженському монастирі.

Ще більше інформації на наших сторінках Facebook та Instagram.

Також запрошуємо відвідати наш YouTube-канал.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *