Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
День пам’яті преподобного Олексія, чоловіка Божого – Новини Полтавської Єпархії

День пам’яті преподобного Олексія, чоловіка Божого

30 березня 2023 року, у четвер 5-ї седмиці Великого посту, день пам’яті преподобного Олексія, чоловіка Божого, Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип звершив Божественну літургію Передосвячених дарів у Свято-Макаріївському кафедральному соборі м. Полтави.

Його Високопреосвященству співслужили ключар собору протоієрей Миколай Довганич та соборне духовенство.

За Богослужінням були піднесені сугубі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Ми просимо у Бога милості українському народу, щоб Господь зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Піснеспіви Божественної літургії виконав архієрейський хор під керівництвом протоієрея Олега Приходько.

Літургією Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірянам пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній літургії Василія Великого або Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів святих апостолів, та затверджена правилами Лаодикійского і Трульского соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці, як до часу строгого посту і покаяння.
Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *