День пам’яті святителя Афанасія, патріарха Царгородського, Лубенського чудотворця

15 травня 2024 року, в середу другої седмиці після Пасхи, день пам’яті святителя Афанасія, патріарха Царгородського, Лубенського чудотворця, Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип очолив служіння Божественної літургії у Спасо-Преображенському Мгарському чоловічому монастирі.

Його Високопреосвященству співслужили вікарій Полтавської єпархії Високопреосвященніший архієпископ Новосанжарський Веніамін, секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук, благочинний монастиря архімандрит Ніканор (Лагутін), братія обителі, благочинні та духовенство Полтавської єпархії і гості у священному сані.

На малому вході помічник благочинного монастиря ігумен Герман (Шуплєцов) був возведений в сан архімандрита, інші клірики Полтавської єпархії були удостоєні чергових ієрархічних нагород.

Піснеспіви Божественної Літургії виконали чоловічий архієрейський квартет під керівництвом протодиякона Георгія Лінда та зведений хор духовенства Полтавської єпархії під керівництвом протодиякона Михаїла Костенка.

За Богослужінням були піднесені сугубі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Ми просимо у Бога милості українському народу, щоб Господь зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після запричастного вірша проповідував протоієрей Борис Кондрат.

Після Божественної літургії був завершений хресний хід з іконою святителя Афанасія довкола монастирського собору.

Насамкінець митрополит Филип подякував владиці, духовенству та мирянам за спільну молитву, звернувся з архіпастирським словом та благословив усіх.

Прес-служба Полтавської єпархії.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *