До Полтави урочисто перенесено гробницю з часткою мощей святого преподобномученика Макарія

30 грудня 2022 року, в день пам’яті святого пророка Даниїла, митрополитом Черкаським і Канівським Феодосієм до Полтави було урочисто перенесено гробницю з часткою мощей святого преподобномученика Макарія Канівського.  В цей день, Високопреосвященніший митрополит Полтавський і Миргородський Филип за Божественною літургією в Полтавському Хрестовоздвиженському жіночому монастирі молитовно відзначив річницю своєї архієрейської хіротонії.

Його Високопреосвященству співслужили Високопреосвященніший митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, благочинні єпархіальних округів і духовенство Полтавської єпархії.

Піснеспіви Божественної Літургії виконали чоловічий архієрейський квартет під керівництвом протодиякона Георгія Лінда та зведений хор духовенства Полтавської єпархії під керівництвом протодиякона Михайла Костенка.

За Богослужінням були піднесені сугубі молитовні прохання про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним.

Ми просимо у Бога милості українському народу, щоб Господь зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після запричасного вірша проповідував священник Георгій Шепіда.

Після Богослужіння зі словами привітання до Владики Филипа звернувся митрополит Феодосій, благочинний Полтавського градського округу протоієрей Іоанн Корнієнко, а також всі присутні привітали свого Архіпастиря з ювілеєм архієрейської хіротонії та отримали архіпастирське благословення.

В свою чергу Владика Филип подякував митрополиту Феодосію за передану святиню для Полтавської землі та подарував ікону Пресвятої Богородиці на молитовну пам’ять.

 

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *