Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Іван Петрович Котляревський,як християнин та богослов – Новини Полтавської Єпархії

Іван Петрович Котляревський,як християнин та богослов

Сьогодні виповнилось 250 років з дня народження класика української літератури, Івана Петровича Котляревського. Декілька хвилин тому ми з вами чули слова представників влади, про Котляревського, як людину яка відроджувала мову та віру, як музиканта та історика, але на жаль ми не чули слів про Котляревського як християнина.

Вже пройшло майже 30-ть років як канув у вічність атеїстичний режим, пройшло декілька етапів реставрування могили Івана Петровича, але хрест на могилі, який був з самого початку, так і не відновлений. На даний час ніхто не хоче говорити про Котляревського як християнина.

Стосовно його творчості багато говорять про «Наталку Полтавку» та «Енеїду», але ніхто не говорить про його богословські твори. Вже тривалий час, багато й багато років у музеї Котляревського лежить його богословський твір-переклад, одного з відомих європейських богословів, який він здійснив для Інституту шляхетних дівчат «Принципи та тлумачення Святого письма», ці рукописи ніхто не досліджує та не збирається друкувати. Хоча говорять що мова та віра це головне в суспільстві, але віру переважно замовчують.

Але ж ми знаємо Івана Петровича як християнина та богослова. Тому відносимося до нього згідно з православною традицією.

Протоієрей Олександр Антонюк.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *