Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Митрополит Филип взяв участь у чині відспівування митрополита Софронія (Дмитрука) (+ВІДЕО) – Новини Полтавської Єпархії

Митрополит Филип взяв участь у чині відспівування митрополита Софронія (Дмитрука) (+ВІДЕО)

24 червня 2020 року в Михайлівському кафедральному соборі м Черкаси була відслужена Божественна літургія, після якої відбувся чин відспівування митрополита Софронія (Дмитрука).

З благословення Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, чин відспівування очолив митрополит Бориспільський і Броварський Антоній у співслужінні митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, єпископа Золотоніського Іоанна, вікарія Черкаської єпархії, єпископа Баришівського Віктора, єпископа Бородянського Марка, єпископа Ірпінського Лавра і духовенство єпархії.

Сотні віруючих  прийшли, щоб попрощатися з покійним правлячим архієреєм Черкаської єпархії.

Митрополита Софронія  поховали на території Свято-Михайлівського кафедрального собору.

Митрополит Софроній (Дмитрук) народився 15 лютого 1940 року в селі Мнишин Гощанського району Рівненської області. У 1962-му вступив до Московської духовної семінарії, в 1966-му – до Московської духовної академії, яку закінчив зі ступенем кандидата богослов’я. 24 листопада 1968 року висвячений у сан диякона. У період з 1970-го по 1972 р був професорським стипендіатом при МДА, ніс послух викладача, співробітника Церковно-археологічного кабінету і старшого екскурсовода.

12 квітня 1971 пострижений в чернецтво, 7 січня 1973-го року висвячений у сан ієромонаха, в 1977-му зведений в сан ігумена.
З 1974-го по 1979-й викладав в Московських духовних школах. З жовтня 1979-го був настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці в селі Старий Коврай Чорнобаївського району Черкаської області, з 1980-го служив у храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Черкасах, з 1987 року – настоятель Преображенської церкви в  м. Городище Черкаської області, з 1989-го – в храмі м. Бориспіль Київської області, благочинний Бориспільського округу.

У 1992 році возведений у сан архімандрита. 9 серпня цього ж року висвячений у сан єпископа Черкаського і Канівського у Пантелеймонівському храмі Києва. 23 листопада 2000 року возведений в сан архієпископа.

З 1 жовтня по 30 грудня 2001 року тимчасово керував Полтавською єпархією.

8 травня 2008 рішенням Синоду УПЦ Черкаська єпархія була розділена на дві – Черкаську та Уманську.  З титулом «Черкаський і Канівський» архієпископ Софроній залишився керуючим  єпархією.

24 вересня 2008 року возведений в сан митрополита.

Почесний громадянин міста Черкаси, відзначений церковними та світськими нагородами.

Царство Небесне і вічний спокій!

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *