“Молодіжний” молебень святителю Іларіону Полтавському

16 лютого 2020 року, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, в Полтавському Хрестовоздвиженському монастирі було звершено молебень біля мощей святителя Іларіона – небесного покровителя православного молодіжного руху Полтавської єпархії.

 

Богослужіння звершили священики, відповідальні за роботу з молоддю: клірик Серафимівського храму м.Полтави ігумен Афанасій (Бідний), настоятель Михайлівського храму с. Щербані священик Олександр Чупика та клірик Макарівського кафедрального собору м.Полтави священик Володимир Чередніченко.

“Єдиними устами і єдиним серцем” учасники полтавської “молодіжки” співали акафіст святителю Іларіону і просили його благословення та допомоги.

У 1903 році єпископом Полтавським і Переяславським Іларіоном (Юшеновим) при Макаріївській церкві м.Полтави було створено Макаріївське молодіжне братство. Першим його головою та попечителем став сам Преосвященний єпископ Іларіон. Він же брав діяльну особисту участь в роботі братства, основним завданням якого були просвітницька та соціальна діяльність.

Робота братства була перервана революційними подіями 1917 року. У 2004 році при Макаріївському кафедральному соборі м. Полтави була відроджена діяльність Макарівського молодіжного братства у вигляді Православного молодіжного клубу.

У 2013 році резолюцією Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа “з огляду на виняткову роль пріснопам’ятного єпископа Іларіона (Юшенова) в справі роботи з молоддю і в зв’язку з 110-річним ювілеєм Макарівського молодіжного братства” Православному молодіжному клубу м. Полтави було присвоєно ім’я Преосвященного єпископа Іларіона (Юшенова).

Після прославлення в лику святих у 2015 році святитель Іларіон (Юшенов) вважається небесним покровителем молодіжного руху Полтавської єпархії.

Більше про молодіжний рух Полтавське єпархії можна дізнатися в Instagram.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *