Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Полтавського і Миргородського Филипа – Новини Полтавської Єпархії

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ митрополита Полтавського і Миргородського Филипа

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

Високопреосвященнішого Филипа,

митрополита Полтавського і Миргородського

пастирям і пастві, чернецтву та вірним чадам

Полтавської єпархії Української Православної Церкви

Всечесні отці, боголюбиві ченці та черниці,

возлюблені у Христі брати і сестри!

Моя Богом дарована Полтавська паство!

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

 

Ці святі слова вперше прозвучали на Живоносному Гробі Господньому, коли до нього прийшли жони-мироносиці і не знайшли у ньому тіла Свого Божественного Вчителя. Тоді світові була явлена найвеличніша звістка — там, де колись панувала смерть, перемогло Життя! І порожня гробниця стала безмовною проповідницею цього величезного чуда любові Божої!

Проте Воскресінню передували Голгофа та жахливі страждання. Тому слова «Христос воскрес» для нас не просто радісне пасхальне вітання, але це свідчення про ціну, яку за кожного з нас заплатив Христос. Про це говорить, звертаючись до християн, апостол Павло: «Ви куплені дорогою ціною» (1 Кор. 6, 20), і йому ж вторить і апостол Петро: «Не тлінним сріблом чи золотом ви викуплені від суєтного життя, переданого вам від отців, але дорогоцінною Кров’ю Христа, як непорочного і чистого Агнця» (1 Пет. 1, 18—19). А святитель Амвросій Медіоланський зауважує: «І справді дорогою, бо вона не в грошах, а в крові! За нас помер Христос, щоб визволити нас Своєю дорогою кров’ю… Воістину дорогою, бо це Кров непорочного Тіла, це кров Сина Божого, Який викупив нас не тільки від прокляття закону, а й від вічної смерті гріха».

Будемо ж, дорогі мої, вдячними Богові за цей дар Життя! Особливо актуально це зараз — у дні, коли наша Українська земля зазнала жах війни. Тисячі смертей, страждання безневинних людей, зруйновані міста — все це подібне до сходження на Голгофу! Однак зневіритися нам не дає пам’ять про те, що за Голгофою і смертю йдуть Воскресіння і Життя.

Нехай же Світло Воскресіння Христового просвітить усіх! І тих, хто цієї святої ночі молиться у храмах і монастирях нашої країни. І тих, хто через обставини опинився далеко від Батьківщини. Нехай Господь почує молитви і тих, хто молиться за богослужіннями, і тих, хто зараз перебуває в шпиталях та лікарнях, і тих, хто захищає наш український народ на полі бою. Будь-яка молитва – цінна для Бога!

Дорогі у Христі отці, браття та сестри! Прийміть моє вітання зі світлим святом Воскресіння Христового! У ці святі, але й складні для нас дні, намагатимемося стати знаряддям миру в руках Божих! Щоб туди, де ненависть, ми змогли принести Любов; туди, де образа — принести Прощення; туди, де ворожнеча — принести Єдність; туди, де омана – принести Істину; туди, де сумніви – принести Віру; туди, де відчай – принести Надію; туди, де морок – принести Світло; і туди, де горе – принести Радість. Будемо ж не так шукати втіхи, як втішати; не так шукати розуміння, скільки розуміти; не стільки шукати любові, скільки любити. Бо хто віддає — той отримує, хто забуває себе — знову знаходить себе, хто прощає — тому прощається, хто вмирає — той відроджується у Вічному житті.

Будемо ж, дорогі мої, зміцнювати себе у Вірі, Надії та Любові і від усього віруючого серця скажемо одне одному:

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

ВОИСТИНУ ВОСКРЕС ХРИСТОС!

 

Смиренний,

+ ФИЛИП,

милістю Божою

МИТРОПОЛИТ ПОЛТАВСЬКИЙ І МИРГОРОДСЬКИЙ

 

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *