“Орлятко” Пізнання духовного

З благословення Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського, Голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства Української Православної Церкви

духовна частина перебування у таборі складається з:

 • вечірніх та ранішніх молитов у табірному храмі святої рівноапостольної княгині Ольги;
 • спільної молитви перед та після трапези;
 • щоденного одногодинного заняття за особливою програмою, складеною по книзі кандидата педагогічних наук священика Богдана Огульчанського «Божий світ і ми»;
 • інших табірних заходів згідно з календарним планом;
 • у вихідні та святкові дні відправляються Божественна Літургія, а відпочиваючі сповідаються та причащаються Святих Христових Таїн;
 • до Сповіді та Причастя дітей готують священики-духівники, що постійно перебувають у таборі і спілкуються з дітьми під час проведення різних заходів.

З досвіду організації та проведення духовної роботи з відпочиваючими підтверджується на практиці ефективність зростання загального рівня кращих моральних якостей. Знаходячись у гурті одновірців, отримуючи духовне окормлення у будь-який час від духовенства, діти стають добрішими, відвертими, поважають старших, з любов’ю відносяться до оточуючих.

Це і є основна задача нашого дитячого табору – сформувати кращі моральні якості на основі Православної віри, християнської етики та протистояти сучасним культам, сектам, захопленню у полон юних душ, що тільки наповнюються і знаходяться у стані формування.

Разом не віддамо наших дітей на розтління, у когорту наркоманів, алкоголіків, блудників – бо це є смерть духовна і фізична.

Наша свята Православна Церква пропонує різні заходи на захист дітей від негативного впливу. Кращими з них є недільні школи, що діють при церквах. Але не всі діти є їх учнями. Компенсувати відсутність духовних знань у певній мірі допоможе наш дитячий православний табір.

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

Основи християнської етики

Програма розроблена і видана згідно з рішенням Вченої Ради Православного педагогічного товариства

 1. урок – Божий світ навколо нас. Хто ми такі? Совість – голос Божий.
 2. урок – Гріх і як з ним боротися. Шануй своїх батьків. Матір Божа – наша Заступниця.
 3. урок – Наш рід. Ми – християни. Вчимося пошани до літніх людей.
 4. урок – Слово про рідну землю. Твоє ім’я. Хліб наш щоденний.
 5. урок – Храм – дім Божий. Ікона.
 6. урок – Милосердя. Святий Миколай. Різдво Христове. Хрещення Господнє.
 7. урок – Добре слово. Слово Боже. Життєвий шлях.
 8. урок – Чи вміємо ми прощати і миритися? Чи вміємо ми поступатися?
 9. урок – Як навчитися справжньої праці? Навіщо потрібні гроші? Добрі звички і погані звички.
 10. урок – Чи вміємо ми дякувати? Вдячність до тих, хто віддає себе в жертву заради нас. Воскресіння Христове (Великдень).