Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Послання Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського з нагоди початку святого і Великого посту – Новини Полтавської Єпархії

Послання Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського з нагоди початку святого і Великого посту

Всечесні отці! Боголюбиві ченці та черниці!

Дорогі брати та сестри!

Моя возлюблена та Богом дарована Полтавська паство!

 

Милістю Божою ми знову вступаємо на шлях Великого посту. Це особливий час, у який ми будемо звершувати тривалі богослужіння, підносити до Бога молитви про прощення наших гріхів, утримуватися від споживання скоромної їжі, зосереджуватися на справах милосердя.

У цей час Свята Церква голосом Священного Писання та богослужбових піснеспівів закликає кожного з нас до особливого подвигу покаяння. Справжнє покаяння – є не просто слова на сповіді і не лише визнання власної гріховності. Справжнє покаяння – є переосмислення людиною власного буття, є дієвий особистісний акт, який відбувається у глибині серця, душі та розуму, результатом якого стають якісні зміни. Ці зміни відроджують і роблять видимим образ Божий, за яким людина була створена Творцем. Іншими словами, покаяння – це коли високі ідеали Євангелія стають реальністю у житті кожного конкретного християнина.

Тож, дорогі отці, брати та сестри, вступаючи на подвиг Великого посту, будемо дбати, щоб цей час не став для нас марним. Проведемо його в рішучості змінити себе і своє життя. Будемо старанно молитися, щоб невпинним прикликанням Імені Господа Ісуса Христа очистити наші серця від пристрастей та пороків. Докладемо всіх зусиль, щоб Бог утішив кожного з нас Своєю Божественною благодаттю і просвітив Божественним Світлом. З любов’ю і смиренням будемо ставитися один до одного, щоб між нами запанувала Божественна Любов. Відкриємо наші очі на біль, страждання і нужду інших людей, щоб в кожній людині побачити Христа, який прийшов до нас. Простимо образи та прикрості, заподіяні нам, щоб і Бог простив нам наші гріхи і беззаконня.

Залишимо у воріт посту взаємні звинувачення, осудження, роздратування, пам’ятаючи, що «до миру покликав нас Господь» (1Кор. 7, 15), і про мир будемо молити Бога, щоб ворожнеча і ненависть залишили серця людські, а мир Божий воцарився в наших душах, в наших сім’ях, в нашій Богом береженій Україні.

Возлюблені у Господі всечесні отці, брати і сестри! Моя возлюблена та Богом дарована Полтавська паство! Вступаючи в великопісний подвиг, щиро прошу всіх, кого я образив чи спокусив словом чи ділом, пробачити мене. І в свою чергу, з серцем люблячого батька прощаю кожного і на всіх закликаю Боже благословення!

Нехай Великий піст буде для кожного з нас спасительним та корисним, дасть можливість через просвітлений Христом духовний зір зустріти і побачити Його славне та всепереможне Воскресіння.

 

Смиренний                             

     + Филип,

 МИТРОПОЛИТ ПОЛТАВСЬКИЙ І МИРГОРОДСЬКИЙ

ваш співмолитвеник і співпосник

Прощена неділя 2023 р.,

Кафедральний град Полтава

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *