Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Престольне свято у Хрестовоздвиженському жіночому монастирі м. Полтави – Новини Полтавської Єпархії

Престольне свято у Хрестовоздвиженському жіночому монастирі м. Полтави

27 вересня 2019 року, у день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, Високопреосвященніший Филипп, митрополит Полтавський і Миргородський очолив Божественну літургію у Хрестовоздвиженському жіночому монастирі міста Полтави.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук, благочинний Полтавського міського округу протоієрей Іоанн Корнієнко, духовенство міста Полтави та духовенство монастиря.

Після читання Святого Євангелія ієрей Георгій Шепіда звернувся до пастви зі словом проповіді.

За богослужінням було піднесено сугубу молитву про мир в Україні та єдність Православної Церкви.

За богослужінням молились сестри милосердя лікарняного храму на честь ікони Богородиці “Всецариця”,які допомагають хворим у Полтавському обласному клінічному онкологічному диспансері.

Наприкінці богослужіння священнослужителі на чолі з Високопреосвященнішим Владикою вклонилися Чесному Хресту. Архіпастир привітав вірян зі святом та благословив усіх.

27 вересня православні християни згадують дві події. У 326 році в Єрусалимі був знайдений хрест, на якому розіп’яли Іісуса Христа. Сталося це близько гори Голгофи, де був розп’ятий Спаситель. І друга подія – повернення Животворящого Хреста з Персії, де він перебував у полоні. У VII столітті повернув його в Єрусалим грецький імператор Іраклій. Обидві події об’єднувало те, що Хрест перед народом воздвигали, тобто піднімали. При цьому направляли його на всі сторони світу по черзі, щоб люди могли вклонитися йому і розділити один з одним радість знайдення святині.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *