Різдвяне послання 2007

ХРИСТОС НАРОДЖУЄТЬСЯ!

Цими радісними словами ми привітаємо один одного в дні світлих Різдвяних свят. З цими словами і я звертаюся до вас, мої возлюблені духовні чада.

Христос народжується!

За словами святителя Іоанна Златоуста, “коли чуєш, що Син Божий є сином Давида й Авраама, то не сумнівайся вже, що і ти, син Адамів, будеш сином Божим”. У тілесному народженні Сина Божого ми бачимо тверду основу нашої віри, правильний і непорушний фундамент християнського життя. У приниженні Спасителя світу і наша скорбота, і наші немочі набувають іншого значення, глибокого змісту. У смиренності і послуху волі Отця Небесного, виявлених Сином, і ми навчаємося синівської любові до Бога і радісної відданості Його волі.

Христос народжується!

І Небесне воїнство в благоговінні співає: “Слава Богові у вишніх, і на землі мир, в людях добра воля” (Лк. 2. 14). Христос Своїм різдвом приносить особливий, небесний мир усім людям доброї волі. Ті, хто у вірі приймають Народженого, знаходять мир, недоступний людям поза Христом Спасителем. І наскільки Христос прийнятий людським суспільством, настільки мир і згода запановують у народі і державі.

Саме тому Свята Українська Православна Церква з радістю трудиться над поверненням у систему освіти традиційних православних християнських цінностей. Ми переконані, що наші діти повинні мати можливість навчитися Головному Знанню, мати змогу чути про Христа. Тоді вони не лише стануть причасниками спасительної Божественної благодаті, не лише будуть гідними спадкоємцями тисячолітньої християнської української культури, не лише відчують себе нащадками великих християн – починаючи від рівноапостольних Володимира й Ольги, преподобних Антонія і Феодосія Печерських, але і саме наше суспільство стане мирним і цілісним, воістину єдиним.

Христос народжується!

І яскрава зірка Віфлеєма, що освячувала нам шлях впродовж минулого року, веде нас далі, у рік прийдешній. Ми з любов’ю і духовною радістю дякуємо Богові за всі Його великі благодіяння, і просимо Його ласки в році майбутньому. Будемо ж, возлюблені мої, знову і знову дякувати Господові за кожен день і годину нашого життя, за кожну мить нашого буття. Все, що посилається нам із Небес, приймемо як дар Божий – адже ми знаємо, що Бог “хоче, щоб усі люди спаслися і досягли пізнання істини” (I Тим. 2. 4), і тому подає все до нашого блага і спасіння, навіть якщо ми не завжди можемо розпізнати істинний смисл того, що відбувається.

Христос народжується!

Ці слова ми знову звертаємо до наших братів і сестер, які поки що перебувають поза спасительною огорожею церковною. Залишаючись на твердій і непохитній позиції вірності церковним догматам і канонам, ми ще раз свідчимо перед усім миром про те, що з молитвою і любов’ю чекаємо на повернення тих, хто відступився від церковного спілкування, всіх, хто знаходиться поза спасительним ковчегом Святої Христової Церкви. Ми з любов’ю подаємо руку заблудлим, і молимо Народженого, щоб Він дарував їм дух покаяння. І не тільки “на небесах” буває радість “за одного грішника, що каеться” (Лк. 15. 7), але й для нас великою радістю стане навернення бодай одного нашого брата, який колись помилявся, однієї сестри, адже всі ми – діти люблячого Бога, Який бажає, щоб усі спаслися і пізнали Істину.

Христос народжується!

І в дні, коли ця священна подія згадується з особливим трепетом, прошу Вас, возлюблені мої, підносити особливі ревні молитви за нашу Богом бережену державу, за владу і воїнство її, щоб Господь спрямував на благо всі починання можновладців, щоб подарував нам згоду і мир, терпіння і милостивість до помилок, чесність і доброту.

Хай торжествує Церква в дні Різдва! Хай весь світ, освічений Різдвом, преобразиться й оновиться! Хай мир і спасіння, радість у Святому Дусі і благодать Божа завжди живуть у душах вірних, і навіть у невірних і тих, хто сумніваються, змушуючи ще і ще раз замислитися над сенсом життя і значенням нинішнього духовного торжества.

Благословення Предвічного Бога, Який ради нашого спасіння був народженим у вертепі і возліг у яслах, хай буде з усіма вами, возлюблені мої!

м. Полтава, Різдво Христове літа Божого 2006/2007
Смиренний +Филип, з ласки Божої архієпископ Полтавський і Кременчуцький, молитвеник за усіх вас перед Новонародженим Богонемовлям