Різдвяне послання Високопреосвященнішого ФИЛИПА

Різдвяне послання

Високопреосвященнішого ФИЛИПА,

митрополита Полтавського і Миргородського,

духовенству, чернецтву, всім вірним чадам

Полтавської єпархії

Української Православної Церкви

 

Возлюблені у Господі всечесні отці!

Дорогі брати і сестри!

«Прийдіть, заспіваймо Господеві, вознесімо хвалу скелі спасіння нашого» (Пс. 94:1) — цей заклик святого Псалмоспівця особливо близький нам у ці дні, коли ми з усією Церквою святкуємо велику і радісну подію в житті людства — Різдво нашого Спасителя і Господа Іісуса Христа. «Слава в вишніх Богу і на землі мир», — чуємо ми неодноразово в ці святі дні в храмах Божих, і думка наша переноситься у тихий Віфлеєм, в убогу печеру, яка в ніч Різдва Христового сповнилась ангельським співом, що і нині наповнює радістю і миром душі наші.

Різдвяна радість — це не просто данина традиції або одне зі свят у низці щорічних урочистих заходів. Це радість утіхи обтяжених гріхами і пристрастями людей, радість довгоочікуваної зустрічі з Отцем після тривалої розлуки, радість усвідомлення того, що ми не забуті й не залишені Богом, що ми не приречені на покинутість і вічне вигнання. Прийшов Той, Хто вгамує всі наші печалі, візьме на Себе наші немочі, витре кожну сльозу (Одкр. 21:3–4). Відбулася «велика благочестя таємниця: Бог явився у плоті» (1Тим. 3:16), зникла стіна, що розділяла нас із Богом, людина отримала можливість стати причасником Божого єства (2Пет. 1:4). І ця радість сьогодні наповнює наші душі; радіє Небо, радіє земля. Радіють християни, подумки споглядаючи народження Господа, Який прийняв людське єство, щоб усіх нас відродити, спасти і, за словом апостола Павла, вселитися у наші серця (Єф. 3:17), щоб нам, смертним і зневіреним, подарувати безсмертя і нескінченну радість. Ми постійно молимося, щоб ця радість увійшла в кожну сім’ю і зігріла кожне серце.

Поклоняючись Новонародженому Богонемовляті Христу, ми молимося Йому про тишу і благоденство нашого українського народу, просимо Всемилостивого Бога просвітити і благословити його.

Сердечно вітаю вас, улюблені у Господі всечесні отці, дорогі брати і сестри, зі святом Різдва Христового і Новим 2020 роком. Хай наступний рік буде передусім роком миру та спокою в нашій державі, хай запанують любов та злагода в нашому народі, хай наступний рік буде роком Божого милосердя, роком мирним і сприятливим, щоб ми прожили його в благочесті і чистоті, сходячи від сили в силу на шляху вічного спасіння.

Зі святом, з Різдвом Христовим сердечно вітаю всіх і закликаю Боже благословення!

Смиренний

†Филип,

милістю Божою митрополит Полтавський і Миргородський,

ваш богомолець біля Різдвяних ясел Богонемовляти Христа

Різдво Христове 2019/2020

Кафедральний град Полтава

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *