Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20

Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/ghmymsgu/public_html/wp-includes/blocks.php on line 20
Студентське паломництво до святинь Західної України – Новини Полтавської Єпархії

Студентське паломництво до святинь Західної України

З 9 по 13 жовтня 2022 року, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, студенти Полтавської Місіонерської Духовної Семінарії на чолі викладачем Володимиром Вікторовичем Сахном, звершили паломництво до західних святинь нашої Батьківщини.


10 жовтня студенти молилися за Божественною Літургією в Браїлівському жіночому монастирі, та зустрілися з Високопреосвященнішим митрополитом Вінницьким і Барським Варсонофієм.

Цього ж дня паломники відвідали Кам’янець – Подільську фортецю, а ввечері прибули до Банченського Свято-Вознесенського монастиря на Буковині. Обитель знаходиться зовсім поруч кордону з Румунією, тож богослужіння звершується церковнослов’янською та румунською мовами, що неабияк здивувало студентів-паломників.

12 жовтня, день пам’яті Горбанівської ікони Божої Матері, Заступниці і Покровительки Землі Полтавської, паломники зустріли за Божественною Літургією в монастирі, де молилися про мир, злагоду та благополуччя рідної Полтавщини і всієї України. Цього ж дня відвідали жіночий монастир на честь Боянської ікони Божої Матері.

Перебуваючи на Буковині, студенти не могли не відвідати мальовничі Карпати, познайомитися з прикладом архітектурного стилю неоромінеск, на прикладі Свято-Миколаївського кафедрального собору міста Чернівці.
А після Буковини – було Поділля. Цікавою була екскурсія в Лядівському монастирі, що знаходиться над самим Дністром на кордоні з Молдовою!

Монастир заснував преподобний Антоній Печерський, повертаючись з Святого Афону, в далекому ХІ століття, за декілька десятиліть до заснування Києво-Печерської Лаври. Цей дух в монастирі живе до сьогодні, цікавою особливістю є те, що всі постриги в монастирі звершуються лише на честь преподобних Печерських.

Отож, познайомившись з глибокою древністю та скуштувавши води з майже тисячолітнього джерела, паломники прибули до міста Шаргород, де відвідали місцевий Свято-Миколаївський монастир та Хрестовоздвиженський монастир у Долині Хрестів.
Ось таким насиченим було паломництво!

13 жовтня, в переддень святкування Покрову Богородиці, студенти прибули до своєї alma mater, де дякували Господу і Богородиці, за милість та Покров, які Вони явили.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *