Священник взяв участь у відкритті експозиції в Диканській галереї мистецтв

5 березня 2024 року, в день святкування на честь Козельщанської чудотворної ікони Божої Матері, настоятель Свято-Троїцького храму селища Диканьки протоієрей Євгеній Полтавець завітав в картину галерею імені М.К.Башкирцевої на відкриття виставки одного експоната – ікони «Нев’янучий цвіт» художниці Наталії Іванівни Вітязь.
Присутні поговорили про різноманітності ікон Богородиці, адже за підрахунками фахівців у світі існує близько 800 різних Її зображень. Згадали про те, що Євангеліст Лука створив першу словесну, високохудожню ікону Богородиці, яка заклала основи подальшої образності Матері Божої і в літургійній поезії, і в образотворчому мистецтві. Поговорили про історії виникнення ікон Іверської Божої Матері та Козельщанської.
Отець Євгеній у своїй промові сказав, що ікона у виконанні Наталії Вітязь створена канонічно, просто, легко, але водночас – це глибоке бачення образу Богородиці. Також священник зробив маленькі копії нової ікони та подарував їх присутнім. Ікона «Нев’янучий цвіт» у виконанні Наталії Вітязь є другою її роботою на релігійну тематику.
25 лютого 2024 року, після Божественної літургії в день вшанування Іверської ікони Божої Матері, протоієрей Євгеній звершив чин освячення вищезгаданої ікони.
Прес-служба Полтавської єпархії.
Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *