Священник взяв участь у вшануванні памʼяті володаря Великої Старої Болгарії Кана Кубрата

Болгари всього світу шанують Кубрата, бережуть пам’ять про нього. У 2001 році відбувся перший Собор болгар в Україні, на місці поховання Кана Кубрата, у с. Мала Перещепина, тоді встановили пам’ятний знак. Відтоді собори проводили щорічно.
На жаль, останні події у світі та нашій державі поставили «на паузу» проведення таких зустрічей та соборів. Спочатку коронавірус не давав змоги зустрітися, тепер – війна, яка у повній мірі вирує на території Україні. Та, незважаючи на всі труднощі, ніколи не розривався духовний зв’язок між болгарською та українською дружбою. Підтвердженням цьому став нещодавній, довгоочікуваний візит тих, хто корінням, серцем, душею пов’язує себе з Болгарією, віддаючи шану великому її засновнику Кубрату. Невелику делегацію у складі голови правління Кіровоградської обласної організації «Об’єднання болгар «Нашите хора» (заснована у 2010 році), депутата всесвітнього Парламенту болгар Сергія Осадчого, журналістки, поетеси, громадської діячки Олени Надутенко, доктора економічних наук, представника Центральноукраїнського національного технічного університету м. Кропивницький Володимира Зайченка, директора гімназії імені Д.І. Чижевського Олександріївської міської ради Тараса Бабака зустрічали нещодавно у Малоперещепинському ліцеї.
Настоятель Свято-Покровського храму села Мала Перещепина Новосанжарського благочинія Полтавської єпархії священник Олександр Мельник взяв участь у зустірічі поважних гостей разом із селищним головою Геннадієм Супруном, в.о. начальника відділу освіти Новосанжарської селищної ради Юрієм Шило, очільником Малоперещепинського старостинського округу Іваном Пасько та директоркою Малоперещепинського ліцею Тетяною Дем’яненко.
Після короткої урочистої частини та знайомства усіх гостинно запросили до зали українсько-болгарської дружби, де учитель вищої категорії, відомий на Новосанжарщині краєзнавець Анатолій Береза повів усіх сторінками історичного екскурсу, вкотре нагадуючи, що Мала Перещепина стала справжнім центром дружби і єднання двох братніх народів.
Урочистим моментом зустрічі було підписання тристороннього договору про співпрацю в профорієнтаційній діяльності та в галузі освіти між Центральноукраїнським національним технічним університетом, Малоперещепинським ліцеєм імені М.А. Клименка та Кіровоградською обласною громадською організацією «Об’єднання болгар «Нашите хора».
Далі усі присутні відвідали пам’ятний знак на місці поховання хана Кубрата, де поклали квіти.
Прес-служба Полтавської єпархії.
Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *