Святкування 370-річчя з дати заснування Полтавського Хрестовоздвиженського жіночого монастиря

27 вересня 2020 року, у день свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, Високопреосвященнійший митрополит Полтавський і Миргородський Филип очолив Божествену літургію у Хрестовоздвиженському жіночому монастирі міста Полтави, який святкує в цей день 370-річний ювілей з року його заснування.

Його Високопреосвященству співслужили секретар Полтавської єпархії протоієрей Михаїл Волощук, прес-секретар єпархії протоієрей Миколай Довганич та клірики обителі.

За Богослужінням молилася настоятелька монастиря ігуменя Мастридія з сестрами обителі.

Піснеспіви Божественної літургії виконав архієрейський хор під керівництвом протодиякона Георгія Лінда.

За богослужінням було піднесено особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

Після запричастного вірша протоієрей Миколай Довганич звернувся до віруючих зі словом проповіді.

За старанні труди на благо Святої Церкви благодійники храму були  нагороджені Архиєрейськими грамотами.

Після Богослужіння Високопреосвященніший Владика привітав віруючих зі святом, а в знак видимого символу ігуменської влади вручив настоятельниці монастиря матінці Мастрідія ігуменський жезл, побажав їй довго і ревносно працювати на благо монастиря, насельниць і прихожан обителі. А також Владика привітав з 50-річним ювілеєм Юлію Лемешко.

27 вересня православні християни згадують дві події. У 326 році в Єрусалимі був знайдений хрест, на якому розіп’яли Іісуса Христа. Сталося це близько гори Голгофи, де був розп’ятий Спаситель. І друга подія – повернення Животворящого Хреста з Персії, де він перебував у полоні. У VII столітті повернув його в Єрусалим грецький імператор Іраклій. Обидві події об’єднувало те, що Хрест перед народом воздвигали, тобто підіймали. При цьому направляли його на всі сторони світу по черзі, щоб люди могли вклонитися йому і розділити один з одним радість знайдення святині.

Поделиться

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *